Furnizori Trandafiri

miki70

Active Member
Re: rose

geodezia a spus:
:eek: draga Gabriela nu e leac pina nu ai galben pe batatura . Ioooo am alergat 2 ani dupa galbior . acum am asa ca m-am potolit .. o sa iti stea acolo in ochi galben galben galben ca birna pina il cumperi .Iti spune o patita
Nu mai pun ca toti trandafiri cumparati ca galben mi-au inflorit roz rosu alte culori de imi venea turbarea ca la Spirache (ciinele) .asa ca sfatul meu la comanezile din primavara trebuie neaparat galben
:rofl: :rofl: :rofl: Esti tare haioasa
Eu am pata pe Rhapsody in Blue acum :)
 

bebe Iris

Active Member
Ika a spus:
bebe Iris a spus:
Ika fa si tu un album, sa-ti vedem minunile din gradina :D
Ramona, am album, doar ca pozele nu-s prea multe si nici prea clare pentru ca sunt facute cu telefonul.
Pe majoritatea le-am mai aratat pe parcurs, dar pot sa-l pun si la semnatura, desi nu-s reusite pozele, asa cum spuneam. Poate la anul m-oi ambitiona sa-mi cumpar si aparat foto daca ma mai linistesc cu datul banilor pe trandafiri.


Am vrut si eu sa mut doi trandafiri, dar nu m-am indurat de ei, prea crescusera frumos si mi-a fost mila sa-i mai deranjez, asa ca am facut alte modificari, doar sa-i las in pace.
Asa daaaaaa :rofl: Sunt perfecti!!! Felicitari pentru minunile pe care le detii! :D Imi plac toti, toti, toti :D
 

geodezia

Well-Known Member
rose

Draga Ika superbi trandafiri tai .. sa-ti traiasca . lasa ca si cu telefonul merg nici eu nu am foto da asta e facem cu ce avem . eu mai bine cumpar rose decit foto ...
 

nicol

Member
Re: rose

Si eu am avut pata pusa pe Rapsody in blue, dar sunt cam dezamagita! Il am de patru ani. Intai l-am plantat intr-o zona in care avea soare toata ziua. Pot spune ca pana seara, toate petalele ii erau parjolite. Am rezolvat problema, mutindu-l intr-o zona cu 5-6 ore de soare pe zi. Principalul meu of este acela ca niciodata nu am vazut la el un al doilea val de flori cat de cat multumitor. Doua- trei, poate patru flori pricajite si atat.[/quote]
 

miki70

Active Member
Frumosi trandafirii, mai ales daca fac multe flori.

Claudia, cum se numeste trandafirul ala al tau care face macese frumoase?
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
Drept sa va spun eu tocmai studiez un furnizor...

www.oldroses.co.uk

Am descoperit poze a unor trandafiri care mi se par interesanti, hibrizi noi si furnizorul acesta ii are...
Sa va arat si voua despre ce e vorba:
http://www.oldroses.co.uk/cart/index.ph ... cts_id=552
http://www.oldroses.co.uk/cart/index.ph ... cts_id=548
Claudia...pe ala din prima poza il tot urmaream si eu pe filroses dar m-a cam dezarmat pretul :rofl: acum daca o fi de-o comanda comuna la primavara macar 5-6 bucati "buruieni" tot s-or lipi si de mine.. :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Miki, Rosa Rugosa rubra sau alba fac macesele alea superbe

Bebelu , uita-te la Paul's Himalayan Musk, e frumos si e si foarte rezistent la ger, deci nu-i ingheata lastarii iarna, e de zona 4b :wink:
 

miki70

Active Member
Bebe chiar se carata sau tb sa te urci in copac sa-i legi? Eu nu prea cred, ei au tendinta sa se intinda dupa lumina iar sub copac e umbra. Ai vazut catarati in copaci?
 

miki70

Active Member
Claude merci. Se papa macesele alea? E fain trandafirul dar cred ca e o tufa mare care nu are loc in gradina mea.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, e posibil sa fie rambler, pare sa aiba lastarii subtiri si flexibili, asa e?
Sigur ca se papa macesele alea, orice macese sunt comestibile, indiferent de trandafir :)
 

miki70

Active Member
claude a spus:
Da, e posibil sa fie rambler, pare sa aiba lastarii subtiri si flexibili, asa e?
Sigur ca se papa macesele alea, orice macese sunt comestibile, indiferent de trandafir :)
Ce ma fac cu el acolo ca-mi va dobora liliacul :rofl: . Lastarul cel lung l-am catarat pe o bolta vecina iar jos i-am facut un marcotaj, la anul daca se prinde il mut.
Sunt super frumoase macesele ale :visator:
 
Sus