Furnizori Trandafiri

presco

Active Member
Bebe, eu am vazut ce gradina ai tu....Dar nu in toate orasele s-ar putea face asa. Mai bine zis nu in toate cartierele. Unde stau eu, in fata blocului s-a turnat asfalt peste spatiul verde si s-a facut parcare. In spate terenul e revendicat. Daca as sta intr-un cartier linistit si mai retras sunt convinsa ca tot as pune o zambilica macar. Dar noroc ca am gradina mea de weekend ...unde bag banuti si altii vin si se autoservesc, asta asa ca sa fiu si eu furata, nu cumva sa ma plictisesc. :rofl:
 

nicol

Member
Si eu am vrut o zambilica, doua. Apoi m-am gandit ca ar merge si o lalea, un ghiocel, un trandafir.......... :rofl:
Nu-mi faceam iluzii ca nu voi avea parte de vizitatori sau ca vecinii nu vor mai "parasuta" pe ferestre chistoace, prezervative sau resturi menajere... Dar vorba lui bebe Iris "decat deloc...mai bine pe langa bloc " :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
presco a spus:
Bebe, eu am vazut ce gradina ai tu....Dar nu in toate orasele s-ar putea face asa. Mai bine zis nu in toate cartierele. Unde stau eu, in fata blocului s-a turnat asfalt peste spatiul verde si s-a facut parcare. In spate terenul e revendicat. Daca as sta intr-un cartier linistit si mai retras sunt convinsa ca tot as pune o zambilica macar. Dar noroc ca am gradina mea de weekend ...unde bag banuti si altii vin si se autoservesc, asta asa ca sa fiu si eu furata, nu cumva sa ma plictisesc. :rofl:
Si mie mi-a luat statul o mare parte din teren si au facut parcare :roll: , dar bucatica ce-a ramas o tin cu dintii :rofl:
E superba gradina ta :D , ce n-as da sa am si eu asa o gradina...poate atunci n-as pune nimic pe langa bloc.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai preturile sunt normale, nu-s mari...intre 7 si 9,5 euro, e ok, fata de Anglia, Franta, Italia, sunt mult mai mici, sunt preturi bune. Acuma sigur, cand ai luat de la Ptrovic cu 3 euro si de la Lottum cu 5-6, e un pic de diferenta, dar daca gasesc la ei ce nu gasesc in alta parte e ok, chiar nu e mare pretul :wink:
 

anasstasia

Active Member
Pai de ce sa-i compar cu cei mai scumpi? Ii compar si eu cu ceva mai ieftin. Daca spuneti ca cei de la Lotumm au fost foarte ok, cu atit mai mult ii compar. Pentru mine au fost buni si cei de la Petrovic, insa daca ma aude Victoria, cred ca ma bate :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Cei de la Petrovic erau doar mici, in rest n-aveau nici o hiba...doar faptul ca la voi au ajuns in conditii proaste :| Si chiar daca ma bate Victoria, eu tot inclin sa spun ca n-a facut ea bine ceva, din moment ce restul lumii a avut pierderi mici la ei Sau coincidenta a facut ca la ea sa ajunga toti aia nenorociti total :oops: :?
 

anasstasia

Active Member
Nu stiu ce sa zic, cred ca a fost ghinion. Pe mine ma mai interesa o comanda la Petrovic. Poate ne stringem citiva curajosi in toamna. Pina atunci imi fac o listaaaaaa :rofl: :rofl: :rofl:
 

iris

Active Member
anasstasia a spus:
Nu stiu ce sa zic, cred ca a fost ghinion. Pe mine ma mai interesa o comanda la Petrovic. Poate ne stringem citiva curajosi in toamna. Pina atunci imi fac o listaaaaaa :rofl: :rofl: :rofl:
Prezenta. :) Si eu vreau trandafirasi deeeeci :) de pe care site sa-mi pregatesc listutza? :)
 
Sus