Flox / Phlox

elipopa

Active Member
pe primul l-am vazut eu intr-o gradina la noi in oras!
din cel de-al doilea am eu ceva asemanator!
 

elipopa

Active Member
carla a spus:
Si eu am cautat mai mult timp phlox albastru si pana la urma am comandat primavara asta de la anthesis "Blue boy". Am citit in mai multe locuri ca este soiul cel mai apropiat de albastru din toate soiurile de phlox
http://www.degroot-inc.com/product_info ... cts_id=286
Acum daca o fi chiar asa albastru o sa ma conving cand va inflori :D
ceva asemanator am vazut eu , poate putin mai inchis!
era minunat oricum!!
sa speram ca va fi si al tau la fel!
 

miki70

Active Member
carla a spus:
Si eu am cautat mai mult timp phlox albastru si pana la urma am comandat primavara asta de la anthesis "Blue boy". Am citit in mai multe locuri ca este soiul cel mai apropiat de albastru din toate soiurile de phlox
http://www.degroot-inc.com/product_info ... cts_id=286
Acum daca o fi chiar asa albastru o sa ma conving cand va inflori :D
Uite ca nu stiam de site-ul asta, tb o comanda minima? Transport prin Posta Romana fac? Au preturi f mici la unele plante ca de ex canna. Parca as comanda si eu Blue Boy dar numai sa nu-mi iasa ca cel de la Eli :hug:
 

carla

Active Member
Eu am primit chiar azi comanda de la ei si mi-au trimis prin poştă cu plata ramburs. Nu stiu daca au o valoare minima, n-am vazut nicaieri scris asta pe site. Trimite-le un mail cu ce vrei sa comanzi si-ti raspund ei
 

elipopa

Active Member
mikishor a spus:
carla a spus:
Si eu am cautat mai mult timp phlox albastru si pana la urma am comandat primavara asta de la anthesis "Blue boy". Am citit in mai multe locuri ca este soiul cel mai apropiat de albastru din toate soiurile de phlox
http://www.degroot-inc.com/product_info ... cts_id=286
Acum daca o fi chiar asa albastru o sa ma conving cand va inflori :D
Uite ca nu stiam de site-ul asta, tb o comanda minima? Transport prin Posta Romana fac? Au preturi f mici la unele plante ca de ex canna. Parca as comanda si eu Blue Boy dar numai sa nu-mi iasa ca cel de la Eli :hug:
comana vine prin posta romana si nu au comanda minima la Anthesis! de regula iese ca pe ambalaj, eu de la ei am luat multe lalele, narcise, crocusii multi au luat irisi si hemmerocallis si au iesit ca pe ambalaj! eu sunt foarte multumita de firma , te notifica atunci cand trimit comanda!
am luat si eu phlox de la ei, toate soiurile disponibile, acum trei zile i-am plantat arata foarte bine, acum astept sa infloreasca!
chiar au preturi mici si marfa de calitate!
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
E superb Sarselia... daca ai de dat, m-as inscrie pe lista...;-) Pare un roz mai spre rosu
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cu mare placere insa cred ca e din cauza luminii.E roz cam ca si al vostru nu e o nuanta inspre rosu.
 

elenafles

Active Member
E tare frumos.Am primit si eu comanda de la Backer cu Flox 4 culori.
Sper sa-i placa la mine :? si sa se faca niste tufe zdravene cu flori multe.
 
Sus