Flox / Phlox

Dana29

Member
La Hornbach si Bricostore au adus deja phlox. Si sunt cateva culori dragute. Si mov, si roz, si alb si rosu, si o combinatie de rosu cu roz. Azi am primit si eu comanda mea de le everde si va zic maine cat de mari si frumoase sunt radacinile mele de phlox. Am mai cumparat vreo 5 acum doi ani, din care mai am doar unul. Celelalte plantute nu au aparut deloc. Nu stiu daca din cauza ca o duceau prea bine sau pentru ca mai treceau catelusii mei prin zona.
 

alfa

Active Member
Chiar sunt curioasa Dana de cele de la everde.

Eu tocmai am primit coletul de la Atlasplants. Radacinile sunt ok, nici prea mari nici prea mici. Marfa de Olanda.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Dana29 a spus:
La Hornbach si Bricostore au adus deja phlox. Si sunt cateva culori dragute. Si mov, si roz, si alb si rosu, si o combinatie de rosu cu roz.
EWi, cumparati voi si sperati ca va iesi ce-i pe ambalaj, poate aveti noroc! Eu nu mai iau in veci phlox asa, radacina, de la nu se stie ce magazin...anul trecut, din 3 pachete, care unul trebuia sa fie portocaliu, unul alb si unul bicolor au iesit trei mununate tufe identice, cu flori roz. :x
 

alfa

Active Member
Pai da, ca toate am luat de la Gartenland. :rofl: :rofl:


Apropo portocaliu..... am comandat la Anthesis. Sa vedem daca iese.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Vedeti ca si Anthesis are phlox in oferta.


Phlox maculata Natasha roz cu stea alba 7,00 lei
Phlox paniculata Blue Boy mov centru alb 7,00
Phlox paniculata Bright Eyes roz cu centru rosu 7,00
Phlox paniculata Juliglut rosu intens 7,00
Phlox paniculata Orange Perfection portocaliu 7,00
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am comandat si eu de la Plant-shop...........si asta datorita lui Alpha ca altfel zau de vroiam :) .Asa ca o sa devina nasa tufelor mele :rofl:
 

alfa

Active Member
:) :) ti-am deschis apetitul Gabiuta?

:rofl:

Offf, abia astept sa vina primavara sa-mi plantez noutatile si apoi vara sa le vad si inflorite! :oops:
 

Dana29

Member
Am primit si eu plantele de la everde. Intr-adevar, ca toate plantele de olanda. Radacinile par sanatoase. Nu sunt nici mari nici mici. Sa vedem ce iese din ele. Mi-am luat desigur toate culorile pe care le aveau. Sa vedem ce iese din ele.
 
Sus