Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Umbreluta aia e bestiala....dar...nu ma prind:ce rol are ? :? Nu cred ca e numai de decor...Sper ca nu te superi ca intreb dar vreau sa stiu :oops:
Intr-adevar gradinile sunt foooooarte frumoase!!!!Oricum ar fi ploaia asta a facut totusi minuni :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Da, Claudia. Este Tradescantia Osprey, din comanda facuta de Gabiuta la Anthesis.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Carmen ia zii tu lui Claudia de care mai ai ca sa o ofticam putin ca nu s-a bagat si ea :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Gabiuta a spus:
Carmen ia zii tu lui Claudia de care mai ai ca sa o ofticam putin ca nu s-a bagat si ea :rofl:
Si eu ma miram ca nu stia despre ele. M-am uitat si pe topicul comenzii sa ma conving :rofl:

La mine Red Grape face doar flori cu cate 2 petale... ciudat :?
 

alfa

Active Member
Gabiuta a spus:
Umbreluta aia e bestiala....dar...nu ma prind:ce rol are ? :? Nu cred ca e numai de decor...Sper ca nu te superi ca intreb dar vreau sa stiu :oops:
Cred ca era menita sa fie supert pentru trandafirul copacel. Dar daca imi permiteti, cred ca trebuia pus la un rambler, nu la trandafirul acela. Am eu un copacel de Super Excelsa, tare bine i-ar sta umbreluta aia. Revin in cateva zile cu poza, ca acum abia incep sa crape bobocii, sa vedeti ca am dreptate.

In rest aveti niste frumuseti in gradina, de mor de ciuda :oops:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Stii ca fix la SuperExcelsa ma gandeam eu ca ar merge umbreluta???? Suntem gand la gand cu bucurie!!
Dar ideea e foarte tare, imi place foarte mult....
Taia, foarte frumoase toate minunatiile din gradina :D

Carmen, m-ai omorat cu trandescatia aia! Gabiuto, da, ma zgarii pe ochi ca n-am facut si eu comanda...
 

taia

Active Member
In locul acela am avut pana acum doi ani,spre toamna, un alt trandafir copacel, care avea o coroana imensa si care,din cauza ca nu a fost sustinuta cum trebuie,pur si simplu s-a rupt in timpul unei vijelii.De aceea am facut umbreluta.Trandafirul acesta este tanar,coroana este deocamdata mica,dar sper ca va mai creste, daca nu,iaca ramane umbreluta de decor,sau o pun in alta parte si lui ii fac alta sprijinire.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
Gabiuta a spus:
Carmen ia zii tu lui Claudia de care mai ai ca sa o ofticam putin ca nu s-a bagat si ea :rofl:
Si eu ma miram ca nu stia despre ele. M-am uitat si pe topicul comenzii sa ma conving :rofl:

La mine Red Grape face doar flori cu cate 2 petale... ciudat :?
Ce ma enervaaaaaati, ca n-am vazut-ooooooo :cry:
si-acuma eu cum fac sa am? :mrgreen: :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
claude a spus:
Caramell a spus:
Gabiuta a spus:
Carmen ia zii tu lui Claudia de care mai ai ca sa o ofticam putin ca nu s-a bagat si ea :rofl:
Si eu ma miram ca nu stia despre ele. M-am uitat si pe topicul comenzii sa ma conving :rofl:

La mine Red Grape face doar flori cu cate 2 petale... ciudat :?
Ce ma enervaaaaaati, ca n-am vazut-ooooooo :cry:
si-acuma eu cum fac sa am? :mrgreen: :rofl:
Ei, n-ai vazut-o! Dar iti statea gandul la trandafiri :rofl:
Momentan ale mele sunt foarte mici, dar cresc repede. ;-)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus