Florile din gradina in 2012

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai n-am vazut ca era si alba, credeam ca vorbiti de aia cu flori albastre, pe care o am :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pai tu o ai pe aia clasica cu flori mov sau pe aia cu flori bleu? Ca a mea e cea cu flori bleu, care au iesit albe :rofl:
 

anknic

Active Member
aha, deci sa ma astept ca Tradescantia cu flori bleu sa iasa alba? ale mele cele 2 sunt in crestere, desi credeam ca una dintre ele e pierduta, ploile astea au facut-o sa-si revina, desi aia cu flori mov e deja inflorita, celelalte 2 (vecine) doar cresc si sper eu (dau si ele semne) vor si inflori anul asta.

http://anknic.sunphoto.ro/flori_de_grad ... 2/73024298

LE: ca acum am vazut ca una cu flori albe luaram in primavara :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
Pai tu o ai pe aia clasica cu flori mov sau pe aia cu flori bleu? Ca a mea e cea cu flori bleu, care au iesit albe :rofl:
Pe aia clasica cu flori violet-albastre o am. De-aia ai? Ca daca vrei pot sa-ti dau eu la toamna radacina :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
anknic a spus:
LE: ca acum am vazut ca una cu flori albe luaram in primavara :)
Ai dreptate, chiar alba trebuia sa iasa. Si eu care aveam impresia ca tb sa fie bleu (nu ca m-ar deranja culoarea). :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
claude a spus:
Caramell a spus:
Pai tu o ai pe aia clasica cu flori mov sau pe aia cu flori bleu? Ca a mea e cea cu flori bleu, care au iesit albe :rofl:
Pe aia clasica cu flori violet-albastre o am. De-aia ai? Ca daca vrei pot sa-ti dau eu la toamna radacina :D
Am chiar 3, mari si bogate. Dar stai linitita, gasim noi cu ce sa facem schimb. Numai sa creasca putintel.
 

nick1971

Active Member
alfa a spus:
Vai Caline, jurate acuma repede, ca nu-s photoshopaste pozele! :rofl:

Minunate florile! :D
:rofl:
Superbe!!! arata super delphinium grupati :D
eu, ca de obicei, fac aceeasi greseala mereu, daca am 5 plante le pun una colo, una dincolo, nu ma invat minte sa le pun in grup :)
 

fixpix

Active Member
Mersi fetelor!

MA jur pe ROSU!

Pai io cam tot asa in grupaj le pun. Nu imi plac in cercuri, pe randuri, solitare etc...
Delphiniumii is cam de 3-4 ani? Mai mult? N-as putea zice. Dar ca anu asta de frumosi nu au mai fost!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Da, mersi, acum am apucat sa citesc ceva si am vazut ca e half-hardy...pacat :( N-am posibilitatea sa tin ghivece iarna, n-am spatiu potrivit de cazare, tot ce am car la parintii mei in apartament si deja devine foarte greu sa cari 1 milion de chestii pana la etajul 4...fara lift :mrgreen:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit:

Clematis :




Lupin & Bujori:



Maci Orientali: (Foarte chinuiti de ploi anul asta):




Delfinium(la astia le-a placut apa din plin ):







 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus