Florile din Gradina 2014

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Imi imaginez cata munca s-a depus pentru construirea ei ca sa se elimine complet toate neajunsurile ce ar fi putut sa apara la o astfel de terasa.Infiltratii,scurgeri,greutatea efectiva,etc....Si sa iti mai faci si un iaz :eek: as zice ca este un mare curaj :clap:
Da...iti trebuie oarece "nebunie" ca sa realizezi o astfel de minunatie.

Ai starnit invidii :rofl: in sensul bun.Maine- poimaine va vad fetelor cu case terasate :)
 

laural

Well-Known Member
Roxana Peled a spus:
Ok, ca sa nu ziceti ca-s nebuna si vorbesc prostii sau dimpotriva ca sa va dati seama cat sunt de nebuna :)
asta e nufarul din butoi (poza e din 2007)

Asta chiar e tare, nu m-am dandit nicidata la asa ceva :clap: :clap: :clap: :clap:
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumoasa! Se pare ca este prima care deschide sezonul clematitelor!
Sau clematita Lagoon de la Claudia ar fi prima?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Au mai inflorit, sau se pregatesc de inflorire:

Lalele tarzii si primul irisi barbos mediu:





Bujori (arbustivi)




Narcise foarte tarzii (mai tzin bine ca e racoare)




 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Primulele tale sunt o nebunie, imi plac maxim! Si muscari aia in degrade, "ombre" :) sunt super smecheri ca si narcisele albe dupa care am facut o pasiune.
Frumos, frumos, frumos...
 

sarselia

Active Member
Moderator
Intr-adevar Doina ti-am admirat si eu pozele pe FB fiindca ai numai minunatii.
Dar nici voi ceilalti nu va lasati mai prejos si uite cat de colorate au devenit aceste pagini.

Taia e superba clematita ta.In fiecare an ti-am admirat-o ca de altfel si gradina ta de vis.
 

happy

Well-Known Member
laural a spus:
Aha deci catelul e Happy :pumni: si tu esti happy cu Happy :giggle:
Te-ai prins Laura!! :marfa: El este de fapt urmasul originalului Happy(decedat).Oricum toti sunt veseli in gradina!!
Doina sunt topit dupa primulele inalte asa cum ai tu.Am deja 2 promisiuni din orasul meu dar sa treaca florile :clap:
 

Roxana Peled

Active Member
Taia, clematita e superba dar ma uit si la peisajul din jurul ei :) , frumooooos!
Doina si mie tot la primule mi-au ramas ochii. Mai ales cea galbena clopotel imi place la nebunie. Am vazut ceva asemanator printr-o zona de deal din Romania, umpleau tot dealul :D
 

ghia_don

Active Member
Ma mindresc cu primulele, pentru ca sint crescute de mine din seminte si de la an la an se fac tot mai frumoase si mai bogate in flori. :D
Muscarii sint pentru mine o noua pasiune, iar cei degrade imi plac si mie foarte mult. Am cumparat acum vreo doi ani un mix si abia acum ii vad pe astia infloriti . :)
Roxana, clopotelul galben nu cred ca e primula, nu stiu ce e si nici nu mai stiu cum a ajuns la mine in gradina :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Clopoteii aduc pe undeva cu florile de Galtonia.Insa frunzele nu seamana deloc cu ce am gasit eu pe net.Deci ramane un mister.... :?
 

elianna

Well-Known Member
Frumoase tare Doina. Ca de obicei, la tine e mai cald :)
ghia_don a spus:
clopotelul galben nu cred ca e primula, nu stiu ce e si nici nu mai stiu cum a ajuns la mine in gradina :rofl:
Am si eu un clopotel din acela si gandeam ca e ciubotica cucului. Asa o fi?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da Elianna ciubotica este .Am vazut mai de mult un deal plin de ele.Nu iti spun cum arata... :roll: La mine in curte nu a rezistat (poate arsita din timpul verii?) fiindca am incercat si eu de doua ori.As mai incerca odata poate e cu noroc.
Doina tu de unde ai luat-o?

Taia ce flori mari are clematita :eek:
 

Roxana Peled

Active Member
ghia_don a spus:
Roxana, clopotelul galben nu cred ca e primula, nu stiu ce e si nici nu mai stiu cum a ajuns la mine in gradina :rofl:
Eu ma refeream la prima poza de pe randul 3. Sunt primule cu siguranta :D . Din acelea am vazut pe un deal, nu tin minte unde, am fost sa vizitam o ferma de struti. Acum ca mi-ai atras atentia am vazut si clopoteii din ultima poza care intr-adevar nu sunt.
 
Sus