Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Superbe.. mai ales alea galbene. Mi-ar trebui si mie niste bulbi de floricele din alea galben... pt ca surprinzator ale mele sint semnificativ mai tirzii.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pop gradina asta in care pozez eu este una comuna, e greu sa-mi conving vecinele la ceva schimburi. Asa ca imi pare rau. Cand o sa am gradina mea 100% atunci voi fi deschisa la orice fel de schimburi si aranjamente.
 

taia

Active Member
Forsythia mea s-a dus. :( La trandafiri frunzulitele sunt pleostite si moi.Nu am descoperit inca clematitele sa vad ce-o fi acolo.Sunt necajita tare, au trecut peste atatea iarni cu bine si acum toate parca plang.Bulboasele ,dupa cate vad, cred ca pana acum sunt ok.Macar ele sa ma bucure cu flori.
 

bebe Iris

Active Member
:( Nu ma speria! Ar fi jale mare sa inghete mugurasii trandafirilor. M-am uitat si eu la ei si nu arata prea bine...de montana Rubens nu mai zic nimic...
 

miki70

Active Member
Bergenia cumparat anul acesta de la Atlas-plant



Zambilute albe care le-am gasit in gradina , sunt supravietuitoare ale balariilor care au domnit ani de zile in gradinuta. Am incercat odata sa le scot si nu am reusit, bulbii sunt f jos :)


pic upload
Narcisele galbene batute am uitat sa le pozaiesc.
 

taia

Active Member
bebe Iris a spus:
:( Nu ma speria! Ar fi jale mare sa inghete mugurasii trandafirilor. M-am uitat si eu la ei si nu arata prea bine...de montana Rubens nu mai zic nimic...
Am fost atat de suparata cand am vazut trandafirii si forsythia, ca la montana nici nu m-am mai uitat - incepuse si ea sa inmugureasca frumos ( trecuse atat de bine iarna),daca nu-i bine, ar fi fost prea mult pentru o zi. Irisii bulbosi inflorisera atat de frumos, acum sunt gata.
 

taia

Active Member
Ce sa facem, asta e ! :( Partea proasta este ca se anunta in continuare vreme rece si urata, iar vineri noaptea din nou va fi frig bine si va ninge. Poate din aprilie se incalzeste si scapam de surprizele astea.
Am langa mine un vecin care e singur si cam bolnav.Gradina lui nu e amenajata, dar are cateva palcuri mari de narcise splendide,care sunt inflorite aproape in totalitate si prinzandu-le gerul,acum toate floricelele sunt pleostite.Era atat de trist saracul acum doua zile plimbandu-se printre ele.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Hiiii, ce frumoase, ce dragalas e ghiocelul, ce bine ca nu vine primavara deodata la toata lumea, asa vedem mai multa vreme frumuselele astea de primavara
 

taia

Active Member
La noi iar se anunta ger sambata si duminica .Temperaturi minime prognozate -8, -11 grade.Ma apuca plansul. :(
 

bradut

Well-Known Member
Claude, astazi ce mai sunt frumosi, ca iarasi da iarna in noi... . :rofl: Rad eu rad, dar parca vad ca alea -17 grade le trazneste fix la mine. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus