Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

taia

Active Member
Si eu cred la fel,Gabiuta. Toata iarna a plouat ( atata ploaie nu am mai vazut ),iar acum s-a trezit sa inghete.S-a intors si vremea asta cu c...in sus, ca ce sa mai zic altceva !?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sa stii ca eu am afara de vreo 10 zile si leandrii mari( 5 buc ) :mrgreen: spre disperarea lui Mikisor :rofl: .
Taia s-a intors,s-a intors...eu una nu mai inteleg nimic :suparat:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Hai sa va mai indulcesc eu un pic, ca azi inca e caldutz la Caransebes. Au mai inflorit:


 

miki70

Active Member
Gabiuta am si eu leandrii afara si nu sunt ingrijorata deloc pt ei dar pt hortensii da. Tine cont ca au stat toata iarna infofolite si acum au frunze mari, alea dc ingheata pa flori iar eu dc le vad fara flori le arunc ca m-am saturat de ele. Inca un aspect, asta toamna le-am mutat din locul lor, deci au fost cu radacinile deranjate.
 

lelia

Well-Known Member
Geo ,ce frumoase sunt ! :visator:
Am vazut azi in gradina unui bloc vecin o ,,tarla '' de narcise galbene ,desi afara era innorat si picura in gradina aceea era soare ,atat de frumos straluceau ,mi-au incalzit sufletul si luminat fata ,o minunatie! :visator:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da, emana o energie speciala cind le vezi intr-un grup in plin soare... Nu ma mira ca chiar in gradina aia era soare...
 

popescu gp

Well-Known Member
Geo inseamna ca de moment ai scapat cu bulboasele pana acum;la noi se anunta sambata noaptea -9grade.Dar la voi?
 

taia

Active Member
Ninge ca-n povesti ! Sper sa o tina asa toata ziua, sa se depuna un strat protector ca la noapte se anunta - 9, -10 grade.
 

bradut

Well-Known Member
La mine ninge cu galeata. Sper ca stratul de zapada sa-mi protejeze frunzulitele bulboaselor.
 

geodezia

Well-Known Member
ma ingrozeste vremea asta
si ce imi spuneti voi
la mine dupa ce a plouat toata nopatea cu galeata cum zice Taia se potoli e innorat dar fara temperaturi sub zero si nici nu ninge .macar sa o tina tot asa pina ajung la ora 3 acasa sa pun pomi care imi vin azi ... uf sa imi iau o grija si cu ei ..
 

carla

Active Member
Taia, ai o gradina de revista, imi place mult cum ai decorat-o :clap:

La mine ploua si a plouat toata noaptea ... sper sa se transforme in ninsoare pana vin gradele alea multe cu minus :(
 

lelia

Well-Known Member
Chiar daca e vreme de iarna ,sa speram ca nu vor fi prea multe stricaciuni :rugaciune:
 

lelia

Well-Known Member
taia a spus:


Peisaj de primavara !?
Ma asez pe piatra de langa statiue ,indepartand cu blandete covorul alb si pufos ......cuprind cu privirea gradina paradisului ,e uimitoare ...asa icremenita si alba .....inchid ochii si imi imaginez portile paradisului acoperite de liane si trandafiri ,culoare si parfum ....o vrabiuta se aseza alaturi pe statuie si ciripitul ei ma aduce inapoi ....fluturi albi danseaza in jur si se aseaza printe firele verzi de iarba ,cu teama sa nu le striveasca ....un firicel de vant rece si nervos alearga peste gradina paradisului ,minunandu-se de frumusetea ei incremenita ....as ramane vesnic acolo ,in iarna din gradina paradisului... si mi-as imagina ,primavara ,vara ,toamna .... :visator:
nimic din vitregiile vremii ,n-ar putea strica frumusetea si poeezia acestei gradini ,obiectele,arbusti si stilul gradinii vor suplini pierderea unor plante sensibile .
Taia ,multumesc ! :hug:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus