Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popicu

Member
Re: hibi

popescu gp a spus:
Popicu simplu dar frumos si deosebit la aceasta vreme;bravo.
Multumesc, sunt tare bucuroasa ca mai are 2 boboci, dar cred ca ii voi rupe, ca sa ciupesc varful plantei, sa nu se dezvolte doar pe verticala.
 

corinap

Member
Danref,sigur ca am glumit :rofl: chiar crezi as putea vorbi serios :?: imi pare rau ca nu pot beneficia de conditiile tale ,dar asta nu inseamna ca e musai ca sunt nesimtzita,am glumit, NU TE SUPARA :eek:
Intotdeauna ma uit cu mare place la pozele tale si te invidiez,dar din pacate asta e situatia :D
70% din plantele mele sunt hibiscusi si am vreo 300,asa ca-ti imaginezi si tu ca sunt cam dusa(cu capul) :rofl:
 

popicu

Member
corinap a spus:
Danref,sigur ca am glumit :rofl: chiar crezi as putea vorbi serios :?: imi pare rau ca nu pot beneficia de conditiile tale ,dar asta nu inseamna ca e musai ca sunt nesimtzita,am glumit, NU TE SUPARA :eek:
Intotdeauna ma uit cu mare place la pozele tale si te invidiez,dar din pacate asta e situatia :D
70% din plantele mele sunt hibiscusi si am vreo 300,asa ca-ti imaginezi si tu ca sunt cam dusa(cu capul) :rofl:
Cu totii va admiram hibiscusii si stim cata munca si emotie sunt pe langa ei. Danref, nu te supara, Corina cred ca a glumit :D Dezavantajul acestui tip de comunicare (forum, messenger, mail) este ca nu vedem fatza persoanei cu care "vorbim" si nu vedem cand zambeste si in realitate. Si putem interpreta gresit. Noroc la flori!

http://popicu.sunphoto.ro/hibiscus
 

miha

Member
popicu a spus:
Doamne, Mihaela, ce minunatii ai tu aicea... Unde ii tii la vremea asta?
In casa, la geam... Daca au lumina si caldura continua sa infloreasca, chiar daca florile nu sunt atat de spectaculoase ca vara. Pe mine una nu ma lasa inima sa le rup bobocii, ii las sa se dezvolte dupa cum vor ei... :rofl:
 

popicu

Member
miha a spus:
popicu a spus:
Doamne, Mihaela, ce minunatii ai tu aicea... Unde ii tii la vremea asta?
In casa, la geam... Daca au lumina si caldura continua sa infloreasca, chiar daca florile nu sunt atat de spectaculoase ca vara. Pe mine una nu ma lasa inima sa le rup bobocii, ii las sa se dezvolte dupa cum vor ei... :rofl:
Si ii mai fertilizezi la vremea asta? Aici am un dubiu, nu stiu daca sa continui cu ingrasaminte si pe perioada iernii.
 

miha

Member
popicu a spus:
miha a spus:
popicu a spus:
Doamne, Mihaela, ce minunatii ai tu aicea... Unde ii tii la vremea asta?
In casa, la geam... Daca au lumina si caldura continua sa infloreasca, chiar daca florile nu sunt atat de spectaculoase ca vara. Pe mine una nu ma lasa inima sa le rup bobocii, ii las sa se dezvolte dupa cum vor ei... :rofl:
Si ii mai fertilizezi la vremea asta? Aici am un dubiu, nu stiu daca sa continui cu ingrasaminte si pe perioada iernii.
Nu..eu nu-i prea fertilizez nici vara, acum deloc...
 

popicu

Member
miha a spus:
popicu a spus:
miha a spus:
popicu a spus:
Doamne, Mihaela, ce minunatii ai tu aicea... Unde ii tii la vremea asta?
In casa, la geam... Daca au lumina si caldura continua sa infloreasca, chiar daca florile nu sunt atat de spectaculoase ca vara. Pe mine una nu ma lasa inima sa le rup bobocii, ii las sa se dezvolte dupa cum vor ei... :rofl:
Si ii mai fertilizezi la vremea asta? Aici am un dubiu, nu stiu daca sa continui cu ingrasaminte si pe perioada iernii.
Nu..eu nu-i prea fertilizez nici vara, acum deloc...
Deloc-deloc? Inseamna ca le schimbi des substratul. Doamne, dar ce frumosi sunt ai tai...

http://popicu.sunphoto.ro/hibiscus
 

miha

Member
Multumesc frumos...
Ei mai infloresc saracii, dar cand ajung eu acasa deja e intuneric si nu reusesc sa le mai fac poze... Doar ce mai prind in weekeend... :rofl:
 

popicu

Member
miha a spus:
Multumesc frumos...
Ei mai infloresc saracii, dar cand ajung eu acasa deja e intuneric si nu reusesc sa le mai fac poze... Doar ce mai prind in weekeend... :rofl:
Asa patesc si eu :-)

Azi dimineata am pus blitzul ca sa pozez un hibi galben simplu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus