Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumos Emilia, stiu ca mi-a placut si mie hibi asta cand l-am vazut prima oara. Tare delicat!
 

emilia68

Active Member
Multumesc mult! :D

Draga Madalina iti multumesc si aici...Fara ajutorul tau nu aveam aceasta minunata floricica... :hug:
 

IoanaTweety

Active Member
Emilia e din comanda din toamna asta de la gommer?
daca da, felicitari! nu-mi pot lua ochii de la el.... :eek: :indragostit:
 

emilia68

Active Member
Da , e din comanda de toamna asta de la gommer! :D

Ma bucur ca va place....pentru mine a fost"dragoste la prima vedere" cind l-am vazut in catalog..
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
emilia68 a spus:
Multumesc mult! :D

Draga Madalina iti multumesc si aici...Fara ajutorul tau nu aveam aceasta minunata floricica... :hug:
Deci e cel primit de la Gommer - bravo inca o data, Emilia, tare bine l-ai ingrijit daca a si inflorit!!
 

emilia68

Active Member
Esti tare scumpa Ioana! :*
Nu i-am facut nimic special....dupa ce au ajuns la mine, i-am stopit cu insecticid si o saptamina au fost tinuti separat de celelalte plante.
Amber Suzanne, avea deja doi boboci cind a ajuns la mine, dar unu a cazut :( :(
Nu am avut curaj sa-i schimb ghiveciul, nu cumva sa cada si acest boboc.
Dupa o saptamina i-am pus la locul lor, pe un hol unde primesc mult soare.
I-am udat numai cind am vazut ca pamintul e uscat( in apa am pus un capacel de bionat)
 

popescu gp

Well-Known Member
hibi

Dane multumim pentru grija ce ne-o acorzi in aceasta perioada de la noi in a ne satisface dorintele ochilor nostri avizi de frumuseti hibilistice;aceleasi aprecieri si pentru Emilia 68
 

popicu

Member
danref a spus:
Iar ca sa aducem discutia pe fagasul curent ,Domna Flo a "lovit" iarasi in dimineata asta

Si "Robyn Jean" in duet

:wink:
Doamne, Dane, ce le faci de arata in felul asta? Sunt absolut minunati... :D
 

danref

Member
@Popicu.Nu le fac nimic deosebit ,doar urmez calendarul culturii si sfaturile celor mai experimentati ca mine 8) .In rest este doar opera Naturii Mama.
Pentru astazi am ales pt voi o minge de foc


Si pe unul care a mancat numai caramele tot sezonul.Priviti-l in ce hal a ajuns :)

8)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus