Fasole verde

mirela06

Active Member
Nuuu.! Este subtire f. lunga pastaia si eu o culeg devreme. Nu o las sa faca seminte, doar pe unele. Daca nu esti atenta zici ca este tulpina fasolei, nu teaca. Am sa-ti tin si tie seminte. De aratat nu am cum sa o arat ca s-a consumat demult, iar la lada nu-mi aduc aminte sa mai am . Am sa caut si am sa fac poze, chiar daca este rupta in bucatele.
 

mymo

Active Member
Lasa ca ne arati poze cand rodeste :wink:
Foarte frumoasa si ingrijita gradina ta de legume,felicitari!
 

mirela06

Active Member
Multumesc Mymo, dar este meritul sotului meu. Eu prea putin il pot ajuta , dar atit cit pot, dau si eu o mina de ajutor :D
 

mirela06

Active Member
Mnina, sa stii ca nici la voi nu se poate spune ca nu-i muncit si aranjat totul. Foarte fain :clap:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Recoltat si eu cateva pastai pentru o ciorbita,buna buna.
Mireala ai pus si bob?
 

mirela06

Active Member
Nu, draga mea. Nu-mi face bine. Eu le culeg sa nu aibe nici macar o umflatura ca ar da semne ca face bob. Ma bucur ca ai cules si tu fasole. Este minunata , frageda si atit de dulce. Sa ai pofta :rofl:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Mirela scuze,dar eu intrebat de bob,un alt felsoi de fasole,sau poate nici nu fasole,dar are pastai si boabe,incerc sa caut linkul cu el
 

mirela06

Active Member
Scuze. Nu stiam ce anume. Daca nu este asa ceva si nu gasesti, ori faci un nou topic, ori poti scrie la fasole.Eu nu stiu despre asa ceva si daca ai informatii, ce este, cum se cultiva, cum se prepara, bun pt, etc, etc. Da-ne explicatii sa stim si noi. Multumesc :)
 

victoria

Active Member
Mirela06 ma tot uit la gradina ta si ma minunez.Acu sa nu creszi ca-s venita de pe Luna,dar eu abia de anul trecut am inceput cu gradinaritul,iar anul asta sa am si roade.Dar ce vad la tine in gradina este minunat.
Poate te gandesti sa iti faci un blog si sa scrii acolo cum iti ingrijesti tu gradina si ce le faci legumelor de arata asa.Cred ca toata lumea ar fi fericita sa afle.
 

mirela06

Active Member
Pai eu am pe nenea-l meu. El este cu gradina de legume. Eu fac ce spune si-l ajut cind imi cere la plivit, legat, stropit, etc. Este greu. Muncim doar noi doi. Gradina de flori este a mea si dizaineriile. :rofl: dar daca vrei sfaturi , oricind, cu placere, ca doar nu-i cine stie ce greutate. :)
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Nu am mai vazut vreodata de fasole sau dovlecei la metru,doar auzisem.Ce culoare are boaba,alba?
 
Sus