Epiphyllum

aura62

Member
tzep a spus:
:eek: Ce de boboci are! :marfa: Cinste lui si cui l-a ingrijit! :clap: :visator:
:oops: multumesc frumos! sincer, nu e pretentios, cred ca ii place pamantul mai uscat decat prea multa apa, in rest creste si infloreste cum vrea el!
 

carmenushka

Active Member
danya a spus:
Eu credeam ca cel rosu e mai raspandit ca e cel mai frumos dar m-am razgandit; cel roz este superb!!! :visator:
De azi am si eu o plantuta de Epi..cred ca e rosu...habar n-am! am vazut planta mama intr-un birou si am luat si eu 2 altoi,unul cu radacina altul fara, dar nimeni nu stie ce culoare e! Cum se diferentiaza culoarea florilor dupa frunze? :nu stiu:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Minunate flori!
Eu am primit in toamna cativa lastari si uite ce face unul dintre ei:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Cinste lui, ....dar si cui l-a ingrijit asa de bine! :clap: Acum vrea sa-ti multumeasca! :giggle:
 

carmenushka

Active Member
Mi-am pus si eu 4 lastari in ghiveci la inradacinat. Dar nu stiu dupa frunza sa spun ce culoare vor avea florile :? cine ma ajuta si pe mine ? Care sunt diferentele dintre frunze?
 

celeste

Member
Nu e asa de usor de explicat si de inteles daca folosesti doar cuvinte. Mai bine fa o poza la lastarii respectivi si arata-ne-o. Daca sunt maturi se observa diferentele dintre soiuri si poate stim sa-ti spunem.
 

carmenushka

Active Member
celeste a spus:
Nu e asa de usor de explicat si de inteles daca folosesti doar cuvinte. Mai bine fa o poza la lastarii respectivi si arata-ne-o. Daca sunt maturi se observa diferentele dintre soiuri si poate stim sa-ti spunem.
Multumesc! o sa fac poze pe seara cand ajung acasa
 
D

dyayzh

Guest
Doar 2 boboci...dar mari si frumosi :D Oricum, planta are 3 frunze cu totul

 
Sus