Colectie MYMO

sarselia

Active Member
Moderator
Mymo,vroiam sa te mai intreb daca phalele au inflorit afara?
Stiu ca ziceai ca le tii pe o terasa acoperita acum,vara.Am si eu una afara si ii merge bine dar inca nu se gandeste sa faca ceva flori.
Mersi mult.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Super!
Cred ca mai scot si eu o phala afara ca asa pana vine toamna poate ajung sa le scot si eu pe toate.
:wink: :rofl:
Mersi de info.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nu pe bune.Mi-e teama sa le scot.In rest si la mine toate,toate sunt afara dar pe ele parca nu ma indur.Dar cum ziceam maine ii mai fac vant uneia afara.
:wink: :rofl:
 

Edelweiss

Active Member
sarselia a spus:
Nu pe bune.Mi-e teama sa le scot.In rest si la mine toate,toate sunt afara dar pe ele parca nu ma indur.Dar cum ziceam maine ii mai fac vant uneia afara.
:wink: :rofl:
O dublura sper! :rofl:
Nu vezi cum e vremea? Azi zapuseala, maine frig :) Cel putin azi la noi a fost mana...picatura cat ridichea dar soare plin...perdea de apa, nu exagerez...apoi iar soare!
 

Blitz

Active Member
Fantastice orhidee, Mymo :D Pistruiata este speciala :eek: :eek: :eek:

Se pot tine afara orhideele :? :? :? A mea phala (ca una singura am) sta in hol si se pare ca ii merge bine. Au inceput sa creasca vreo 3 tije- sunt curioasa daca face flori :oops:
 

mymo

Active Member
Blitz,la mine e a doua vara cand le tin pe terasa deschisa dar acoperita.Eu stau rau cu spatiul,dar am o defectiune....inca mai adun :)
Daca ii mege bine in hol,las-o aolo.
Nely,multam fain :D
 

mymo

Active Member
A venit cu trenul,tocmai de la Bucuresti :dans: acum e pe terasa alaturi de surorile ei.

Mi-am dorit foarte mult o vacuta si cu ajutorul vostru acum am doua :D
Multumesc Caramell pentru frumusetea asta :rose: raman datoare pe viata :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sunt fericita ca am putut sa iti fac o bucurie. Sa iti traiasca arlechinul si sa te incante mereu cu flori frumoase! :hug:

Din poza pare sa fi ajuns destul de bine si cu floricelele intregi. Este ok plantuta? Sau a fost totusi afectata de transport?
 

mymo

Active Member
E ok,nici n-avea cum sa fie altfel la cat ai imbrobodit-o.Faci pachete de nota 10.
Iti multumesc inca o data. :D
 
Sus