Colectie MYMO

sarselia

Active Member
Moderator
Na ca eu credeam ca asa trebuie sa ii fie floarea.
Dar chiar daca a inflorit mai ciudat mie imi place.E mai deosebita.
Se mai intampla sa infloreasca si altfel.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nu-i bai ca e interesanta.Eu am avut una numai cu 2 petale.Sa o vezi pe aia ce ciudatica era.
:D
 

CristianG

Well-Known Member
mymo a spus:
Nu a ciugulit-o nimeni :rofl: poza a fost facuta chiar cand le-am dus pe terasa.Nu stiu ce-i cu ea.
Pentru comparatie pun si o poza la prima inflorire:
Aha....Mymo, zi asa....De fapt inainte era normala....Acum a luat-o razna! Mda.....Sper sa isi revina pentru ca nu imi place "mutatia" de care sufera :D
 

nely

Member
Foarte frumoase Mymo, la cit mai multe ... :wink:
Am vazut ca ai si epidendrum f. frumos...daca cumva se va intimpla sa ai un pui pe care vrei sa-l dai contra cost desigur, poate ma ai si pe mine in vedere :) multumesc anticipat . :rose:
 

CristianG

Well-Known Member
nely a spus:
Foarte frumoase Mymo, la cit mai multe ... :wink:
Am vazut ca ai si epidendrum f. frumos...daca cumva se va intimpla sa ai un pui pe care vrei sa-l dai contra cost desigur, poate ma ai si pe mine in vedere :) multumesc anticipat . :rose:
Imi place epidendrum....Pacat ca florile au o durata scurta de viata. Nu tin foarte mult. :D
 

whoz_ella

Member
mymo a spus:
Phale,cambria,miltonia,papucei,cymbi,dendro....tot ce am avut in dotare :rofl:
Asa era anul trecut:
Draga Mymo....
Cred ca ai sa regreti ca mi-ai dat adresa... Vin val vartej sa te ajut sa faci loc pentru altele :)
 

mymo

Active Member
:rofl: :rofl: ok,acolo oricum nu locuieste nimeni,asa ca daca dispare vreo orhi....stiu cine-i hotul :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Asaaa Mymo mai da-ne detalii ca te rezolvam noi nicio problema....
:wink:
Eu stau de sase si Elena umple valizele...cu orhidee nu cu altceva...
:wink:
 

nely

Member
Mymo, multumesc frumos :D , o curiozitate doar: are si miros? (imi place f. mult oricum)
Cristian, tin putin florile, dar este atit de frumos...un bulgaras de ministelute :D , imi doresc de muultt timp epidendrum dar nu am gasit niciodata sa cumpar, poate am noroc... :wink:
 

CristianG

Well-Known Member
nely a spus:
Mymo, multumesc frumos :D , o curiozitate doar: are si miros? (imi place f. mult oricum)
Cristian, tin putin florile, dar este atit de frumos...un bulgaras de ministelute :D , imi doresc de muultt timp epidendrum dar nu am gasit niciodata sa cumpar, poate am noroc... :wink:
Din cate stiu eu Epidendrum nu miroase. In schimb florile sunt tare dragute. :D
 

nely

Member
Am inteles de la alte persoane ca este si epidendrum cu miros, dar nu stiu denumirea....
Mymo, ramine valabil oricum :wink: :D
 

CristianG

Well-Known Member
nely a spus:
Am inteles de la alte persoane ca este si epidendrum cu miros, dar nu stiu denumirea....
Mymo, ramine valabil oricum :wink: :D
Cred ca exista si epidendrum care miroase. Sunt destul de multe specii de epidendrum. Din pacate, cred ca celelalte specii, sunt crescute doar in sera si niciodata scoase la vanzare. Cel putin nu in Romania....Specia din imagine este singura care se comercializeaza in Romania. :D Cel putin atat am vazut pana acum.... :|
 
Sus