Colectie MYMO

Sash

Active Member
Foarte frumoase mymo!!!
Dintre papucei ti-a reinflorit vreuna/vreunul? Cum au evoluat in timp?
 

mymo

Active Member
Sash,mi-a reinflorit doar cel galben,tinand cont ca-i am doar de vreo doua luni....nu prea am ce sa-ti spun despre cum au evoluat,dar deocamdata nu se incadreaza la categoria"sinucigase"
 

marean

Active Member
mymo a spus:
Ai dreptate si tu....ca sunt fata strangareata,adun tot ce pot(mai ales second-hand :rofl: )din pacate regina mea,vanda a dat ortul popii,asta e...am jurat ca nici o surata de-a ei nu mai pune piciorul la mine-n aratura.
Aoleu,imi pare rau !
Cum s-a intamplat ? Chiar nu mai poate fi salvata ?Au murit decat radacinile sau si planta ?
 

marean

Active Member
Urata treaba !
Daca pierdea radacinile si chiar si o parte din planta s-ar fi stricat,tot mai putea fi salvata !PAcat de ea !
 

mymo

Active Member
Celelalte sunt sanatoase tun,multumesc,iar vanda asa a vrut ea sa moara,nu i-a placut viata ca eu nu am avut nici o vina :evil:
 

mymo

Active Member
Acestea sun orhideele din bulbi,asa arata la ora asta:

Stiu parca ca mai sunt forumisti care au pus,ce sfaturi imi dati pe mai departe?
 

IULIA

Active Member
Mymo, esti meseriasa. :wink:
avind in vedere ca toate sint botanice, pot doar sa imi scot palaria.
sa fie sanatoase, doamna. :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Mymo, felicitari atat pentru dendrobium cat si pentru celelate orhidee! Sunt minunate! :D
 

Simonilela

Member
Frumoase si harnice. Grozav de bine le merge. Sa-ti traiasca toate! Ai gasit la Baumax bulbi sau ce ai luat „second hand”?
 
Sus