Clematite, trandafiri, hemerocallis II

LadyBug

Well-Known Member
Clematitele din lista urmatoare sunt pe stoc?

Belle of Woking 25,00 Lei
Countess of Lovelace 25,00 Lei
Beauty of Worchester 22,00 Lei
Niobe 30,00 lei
Westerplatte 25,00 Lei
Dominika 22,00 Lei

Cred ca le-as vrea si eu, livrate impreuna cu bulbii de la bilscy, oare ajung in martie?
 

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
Clematitele din lista urmatoare sunt pe stoc?

Belle of Woking 25,00 Lei
Countess of Lovelace 25,00 Lei
Beauty of Worchester 22,00 Lei
Niobe 30,00 lei
Westerplatte 25,00 Lei
Dominika 22,00 Lei

Cred ca le-as vrea si eu, livrate impreuna cu bulbii de la bilscy, oare ajung in martie?
Clematitele sunt in stoc. Sigur, le livrez impreuna.
 

LadyBug

Well-Known Member
La trandafiri nu am vazut pe site abracadabra si hocus pocus, ai putea cumva sa aduci si la ce pret ar fi?
Multumesc foarte mult.
 

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
La trandafiri nu am vazut pe site abracadabra si hocus pocus, ai putea cumva sa aduci si la ce pret ar fi?
Multumesc foarte mult.

ACUM NU MAI POT, AM INCHEIAT COMENZILE LA TRANDAFIRI, UNII AU SI SOSIT IAR ALTII PLEACA LA DRUM. IN TOAMNA, CU LISTA DIIN VARA.
 

LadyBug

Well-Known Member
clematite a spus:
LadyBug a spus:
La trandafiri nu am vazut pe site abracadabra si hocus pocus, ai putea cumva sa aduci si la ce pret ar fi?
Multumesc foarte mult.

ACUM NU MAI POT, AM INCHEIAT COMENZILE LA TRANDAFIRI, UNII AU SI SOSIT IAR ALTII PLEACA LA DRUM. IN TOAMNA, CU LISTA DIIN VARA.
OK, deci in vara se fac listele, am inteles.
 

cristinaf

Well-Known Member
Abia astept trandafirii... vine si Eyeconic acum?
Se simte in aer primavara si nu mai am stare, parca as planta cate ceva. :)
 

carla

Active Member
Maria, te rog sa mai adaugi la lista mea un Raubritter si un Tommelise.
Multumesc frumos :*
 

clematite

Well-Known Member
cristinaf a spus:
Abia astept trandafirii... vine si Eyeconic acum?
Se simte in aer primavara si nu mai am stare, parca as planta cate ceva. :)

Sunt cam in ceata ci Eyeconic, si eu, dar sper sa vina impreuna. :D
 

Rose

Active Member
Maria, am depus si eu azi 150 lei. Aveam 3 trandafiri ce valorau 120 lei si m-am gandit sa depun banuti pentru inca unul de 30 lei, nu te incurc nu? Acum sa ma hotarasc pe care-l aleg... :)
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu nu am contul si nici totalul cu transport ca sa pun banii, cum procedam? Am si comanda de la bilscy, si cea de clematite si cea in desfasurare de la sadzawka... sper sa fiu anuntata din timp sa nu raman ultima.
 

clematite

Well-Known Member
Rose a spus:
Maria, am depus si eu azi 150 lei. Aveam 3 trandafiri ce valorau 120 lei si m-am gandit sa depun banuti pentru inca unul de 30 lei, nu te incurc nu? Acum sa ma hotarasc pe care-l aleg... :)

Simte-te libera sa alegi ce doresti, daca este in stoc.
 

clematite

Well-Known Member
Pun aici contul si datele.
BALAN MARIA CLEMATIS PLANTS
Banca Transivania
IBAN RO25BTRLRONCRT0242877701
 

LadyBug

Well-Known Member
clematite a spus:
Pun aici contul si datele.
BALAN MARIA CLEMATIS PLANTS
Banca Transivania
IBAN RO25BTRLRONCRT0242877701
Multumim pentru incredere, poate era mai bine sa ne trimiti mesaj privat fiecaruia.

Oricum, banca Transilvania mie mi-a facut surprize anul trecut ca mi-a luat comision (de la destinatar, deci foarte urat din partea bancii si de aceea am cam renuntat la ei) 4 lei si ceva cand am primit sume mici de bani, asa ca o sa incerc sa pun toti banii odata, sau cat mai mult din ei odata ca sa nu fie comisioane, nu ai avut probleme cu ei pana acum?
Cat o fi transportul, au raspuns polonezele ca sa fac si eu totalul?
 

LadyBug

Well-Known Member
LadyBug a spus:
clematite a spus:
Pun aici contul si datele.
BALAN MARIA CLEMATIS PLANTS
Banca Transivania
IBAN RO25BTRLRONCRT0242877701
Multumim pentru incredere, poate era mai bine sa ne trimiti mesaj privat fiecaruia.

Oricum, banca Transilvania mie mi-a facut surprize anul trecut ca mi-a luat comision (de la destinatar, deci foarte urat din partea bancii si de aceea am cam renuntat la ei) 4 lei si ceva cand am primit sume mici de bani, asa ca o sa incerc sa pun toti banii odata, sau cat mai mult din ei odata ca sa nu fie comisioane, nu ai avut probleme cu ei pana acum?
Cat o fi transportul, au raspuns polonezele ca sa fac si eu totalul?
De fapt, era vorba de transfer bancar, nu de depunerea banilor la ghiseul bancii Transilvania
 
Sus