Clematite, trandafiri, hemerocallis II

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
clematite a spus:
clematite a spus:
Sper sa nu te superi nic tu pe mine, dar clematita Beauty of Worcester nu se poate. Am fost in sera in seara aceasta, si am vazut ca nu aveau nici un mugure, ma tem ca au capitulat (au fost intr-un loc mai greu accesibil si nu au avut aceeasi atentie si ingrijire. Imi pare rau, dar nu vreau sa risc sa nu iasa nimic. :(
Nu ma supar, dimpotriva, sunt foarte incantata ca esti asa de grijulie ca plantele sa fie toate in stare buna inainte de a fi trimise, mai rar asa oameni. Multumesc foarte mult, cu siguranta ca voi deveni client fidel, cu toate frumusetile pe care le ai. Primavara asta am facut comenzi mari, de aceea nu pot sa mai iau si altele, dar cu siguranta la toamna o sa mai vreau clematite de-astea superbe si trandafiri.
Multumesc pentru aprecieri, fac parte dintre cei care stiu cum se muncesc banii si se gandesc si la altii. Daca doresti, poti sa alegi alta.
Nu iti fa griji, o sa am toata vara si clematite si trandafiri in ghivece. Se pot planta oricand, daca nu este inghetat solul. Asa ca, ai timp sa aduni bani. :rofl:
 

clematite

Well-Known Member
Va previn ca maine o sa fiu putin ocupata, puteti lasa mesaje sau ma puteti suna daca e ceva urgent. Numerele sunt in magazin, dar pe cel de orange il car dupa mine mai des.

Insist ca toti care fac comenzi sa lase si nr de tel.
 

LadyBug

Well-Known Member
Am ajuns la banca, sper ca am calculat bine. Se poate sa fie trimise plantele impreuna toate, cand vine si comanda de la sadzawka, pt care astept sa vad cat mai am de plata.
 

LadyBug

Well-Known Member
Of, of, acum am vazut pe clematite.ro trandafirul Ferdinand Pichard la 25 de lei. E disponibil? Il vreau si pe acesta...
 

LadyBug

Well-Known Member
Am mai vazut un trandafir care imi place si e pe stoc, Julio Iglesias 30 de lei, se poate adauga si acesta? Trandafirii se trimit cu radacina nuda, banuiesc, sau sunt in ghiveci?
 

LadyBug

Well-Known Member
Si mai vreau inca unul, Papageno (McGredy, 1989) la 20 de lei. Nu stiu daca incap toti intr-un singur colet.
 

LadyBug

Well-Known Member
Si cu asta am terminat, fac totalul la ce a ramas si luni in jur de 16 si un sfert pun banii.
 

LadyBug

Well-Known Member
Deci sa inteleg ca numai astia 4 sunt in stoc, in total ar fi 105 lei.

Papageno (McGredy, 1989) la 20 de lei
Julio Iglesias 30
Ferdinand Pichard la 25
Variegata di Bologna 30

Pe ceilalti ii poti aduce in vara? Cand se fac listele pt la vara?
 

anette_b

Member
ok . daca puteti ma anuntati dvs cand le trimiteti. un mesaj in privat ca nu intru zilnic pe forum.
multumesc !
 

LadyBug

Well-Known Member
Suna foarte interesant, dar la ce preturi ar ajunge la noi? Si cand trebuie sa le platim, daca ne inscriem de acum?
 

bradut

Well-Known Member
Am vorbit cu Maria, si preturile sunt ca si pentru celelalte clematite in ghivece C2. In jur de 30-35 lei.
 

Roxana Peled

Active Member
Arabella!!!
Sper sa o mai vrea si altcineva :rugaciune:
Am primit un puiut de la Mikisor dar nu stiu daca o fi supravietuit. O caut de mai bine de un an, am cumparat una (si nu a fost ieftina) si nu era ea :cry:
 
Sus