Clematite, trandafiri, hemerocallis II

clematite

Well-Known Member
Rog colegele care nu au mai comandat la mine, sa lase mesaj privat cu adrese, nr de tel si detalii de livrare. Va multumesc.
 

Roxana Peled

Active Member
Draga mea,
adauga-mi si mie la cei doi trandafiri comandati in iarna (si la hemerocallisi daca ajungi sa-i comanzi :D ) niste Phlox de la tine de pe site:
1. Blue Paradise
2. Orange Perfection
3. Starfire

Multumesc mult! :*
 

clematite

Well-Known Member
Ma tot gandesc sa aduc niste magnolii si rhododendroni dar nu prea stiu cam ce se cauta; stie cineva niste varietati mai cautate si mai rezistente?
 

MASCHA

Active Member
Maria am comandat pe site-ul magazinului niste trandafiri ,pe care sper ca ai trimiti la primavara,iar daca faci comanda la swiatcebul vreau si eu urmatoarele:

19 Lilia LO 'White Triumphator'
3343 Lilia LO 'Jules Verne' - 2 szt
1400 Lilia dlugokwiatowa 'White Heaven' - 2 szt
314 Lilia OT 'Miss Feya'
210 Lilia królewska 'Album' / Lilium regale
3280 Liliowiec ogrodowy 'Bestseller'
1261 Liliowiec ogrodowy 'Berrylicious'
2835 Irys bródkowy 'Black Dragon'
1106 Irys bródkowy 'Edith Worfold'
3527 Floks wiechowaty 'Creme de Menthe'
5006 Rutewka / Thalictrum rochebrunianum

As vrea mai multe,dar nu stiu cum se procedeaza la comenzile facute de tine,cu cat creste pretul fata de furnizor,daca ai putea sa-mi dai cateva lamuriri...
 

clematite

Well-Known Member
Buna Mascha; am vazut comanda, notat, si iti multumesc. Nu cred ca fac comanda la sadzawska, este mica cererea. Cateva produse din comanda ta sunt si la bielsky; daca doresti, cu drag.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Primul, Fortune's Double Yellow nu cred ca merge la noi, vad ca e un hibrid de gigantea, care e de zone calde. Chiar daca pe HMF e dat pentru zona 6b, eu cred ca nu e asa!
 
Sus