Clematite, trandafiri, hemerocallis II

clematite

Well-Known Member
Doar sa aveti grija la comisioane. Nici o banca nu e prea buna, ca asa sunt ele. :rofl:
La transfer se ia comision, la depunere la ghiseu, nu se ia.
 

Rose

Active Member
Gata, m-am linistit! Comanda finala:
Chippendale
Crimson Glory climber
Cafe
si de adaugat Alain Souchon!
Au intrat banutii?
 

cristinaf

Well-Known Member
Am transferat acum banii pentru Eyeconic (am adaugat si comisionul).
De acum stiu ca am intreaga comanda achitata, imi iau de-o grija... astept primavara. :)
 

clematite

Well-Known Member
Rose a spus:
Maria, am depus si eu azi 150 lei. Aveam 3 trandafiri ce valorau 120 lei si m-am gandit sa depun banuti pentru inca unul de 30 lei, nu te incurc nu? Acum sa ma hotarasc pe care-l aleg... :)
Rosele vin in fiecare saptamana: a venit Orard si Meilland, sapt asta vin Polonia si Olanda si sapt viitoare vin Barni si Tantau iar cealalta sapt vin clematitele si bulbii (pe care ii astept si sapt viitoare, dar....)
 

clematite

Well-Known Member
AJUTOR :oops:

SWtie cinevaa ce inseamna "peonia tree varm standart, pots 2,5/l, 2 years old" ?
Adica nu ma intereseaza traducerea, doar ce ar presupune aceasta chestie?
 

clematite

Well-Known Member
bradut a spus:
Este vorba despre un bujor arbustiv, in ghiveci! 2 ani.
Draga mea, evident, dar ce inseamna, ca si planta, o fi mare, maricica sau mica? :?
Tipul nu vorbeste decat germana si rusa :suparat:
 

clematite

Well-Known Member
Stau asa, si ma gandesc, daca sunt in ghivece de 2.5 l , astea sunt mai mari decat cele de clematite C2, deci ar trebui sa aiba ceva in ele. :?
 

LadyBug

Well-Known Member
Sper sa nu te superi pe mine, Clematite, dar mai vreau sa fac o modificare: vreau si o clematita Diamond Ball, 22 lei, am inteles ca e si parfumata? Multumesc mult, maine ajung si eu la banca dar mai dupa-amiaza, dau mesaj dupa.

Si, de asemenea, Rose, m-a impresionat trandafirul din avatarul tau, cred ca e Pink Intuition, o sa ai cumva unul disponibil si la ce pret? Multumesc frumos.
 

LadyBug

Well-Known Member
LadyBug a spus:
Sper sa nu te superi pe mine, Clematite, dar mai vreau sa fac o modificare: vreau si o clematita Diamond Ball, 22 lei, am inteles ca e si parfumata? Multumesc mult...
Asta daca e pe stoc, daca nu, nu. Se pot trimite comenzile odata (cu cea de la sadzawka)? Sau e prea mult pentru un singur pachet? Ma gandesc ca poate nu sunt plantele in ghiveci, si atunci poate merge...
 

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
LadyBug a spus:
Sper sa nu te superi pe mine, Clematite, dar mai vreau sa fac o modificare: vreau si o clematita Diamond Ball, 22 lei, am inteles ca e si parfumata? Multumesc mult...
Asta daca e pe stoc, daca nu, nu. Se pot trimite comenzile odata (cu cea de la sadzawka)? Sau e prea mult pentru un singur pachet? Ma gandesc ca poate nu sunt plantele in ghiveci, si atunci poate merge...

Am notat si clematita. Vedem cum se contureaza lucrurile.
 

Rose

Active Member
LadyBug a spus:
Sper sa nu te superi pe mine, Clematite, dar mai vreau sa fac o modificare: vreau si o clematita Diamond Ball, 22 lei, am inteles ca e si parfumata? Multumesc mult, maine ajung si eu la banca dar mai dupa-amiaza, dau mesaj dupa.

Si, de asemenea, Rose, m-a impresionat trandafirul din avatarul tau, cred ca e Pink Intuition, o sa ai cumva unul disponibil si la ce pret? Multumesc frumos.

Punem de un schimb de butasi in august :)
 

clematite

Well-Known Member
clematite a spus:
LadyBug a spus:
LadyBug a spus:
Sper sa nu te superi pe mine, Clematite, dar mai vreau sa fac o modificare: vreau si o clematita Diamond Ball, 22 lei, am inteles ca e si parfumata? Multumesc mult...
Asta daca e pe stoc, daca nu, nu. Se pot trimite comenzile odata (cu cea de la sadzawka)? Sau e prea mult pentru un singur pachet? Ma gandesc ca poate nu sunt plantele in ghiveci, si atunci poate merge...

Am notat si clematita. Vedem cum se contureaza lucrurile.
Sper sa nu te superi nic tu pe mine, dar clematita Beauty of Worcester nu se poate. Am fost in sera in seara aceasta, si am vazut ca nu aveau nici un mugure, ma tem ca au capitulat (au fost intr-un loc mai greu accesibil si nu au avut aceeasi atentie si ingrijire. Imi pare rau, dar nu vreau sa risc sa nu iasa nimic. :(
 

LadyBug

Well-Known Member
clematite a spus:
clematite a spus:
Sper sa nu te superi nic tu pe mine, dar clematita Beauty of Worcester nu se poate. Am fost in sera in seara aceasta, si am vazut ca nu aveau nici un mugure, ma tem ca au capitulat (au fost intr-un loc mai greu accesibil si nu au avut aceeasi atentie si ingrijire. Imi pare rau, dar nu vreau sa risc sa nu iasa nimic. :(
Nu ma supar, dimpotriva, sunt foarte incantata ca esti asa de grijulie ca plantele sa fie toate in stare buna inainte de a fi trimise, mai rar asa oameni. Multumesc foarte mult, cu siguranta ca voi deveni client fidel, cu toate frumusetile pe care le ai. Primavara asta am facut comenzi mari, de aceea nu pot sa mai iau si altele, dar cu siguranta la toamna o sa mai vreau clematite de-astea superbe si trandafiri.
 
Sus