Clematite partea IV

elianna

Well-Known Member
Pai numai la voi ploua ca la noi n-a mai picurat din ajunul Pastelui :( Trebuie musai sa instalez sistemul de irigare.
 

ghia_don

Active Member
Eu am avut-o, dar ea n-a vrut la mine :cry: . Am pierdut-o cu succes.
Am pus alta tot alba in acelasi loc, se chinuie saraca si asta, nu stiu ce are, dupa ce ca vrea sa moara, i-a mai ros si melcii lastarul abia iesit din pamint :cry:
Si Andromeda am cumparat doua si nu am nici una, n-am noroc la ele :(
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Aveau astia la Hornbach acum vreo luna niste frumuseti de Miss Bateman, cu boboci mari si grasani - cu greu am lasat-o acolo dar tocmai imi luasem una de la Miki :) . Erau 44 lei dar meritau dupa parerea mea banii.
Uite-le pe ale mele luate atunci (Multiblue/ Nelly Moser/ The President):


Intre timp au inceput sa infloreasca si cele luate de la Lidl si prima surpriza - Warszawska Nike e fix The President :( . Sper sa nu mai gasesc si alte kinderuri.
 

ghia_don

Active Member
Vai de mine, nu zi de oua kinder, ca am luat si eu acum din Lidl o Polish Spirit si asa trebuie sa fie, nu altceva.. :eek:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Pai de-aia si spun, la mine s-a nimerit ca una sa fie altceva decat scrie pe eticheta. Le astept si pe restul sa infloreasca si mai vedem...
Astea de la Hornbach au iesit exact ce trebuia sa fie :D
 

nick1971

Active Member
gradinar1 a spus:
Aveau astia la Hornbach acum vreo luna niste frumuseti de Miss Bateman, cu boboci mari si grasani - cu greu am lasat-o acolo dar tocmai imi luasem una de la Miki :) . Erau 44 lei dar meritau dupa parerea mea banii.
Uite-le pe ale mele luate atunci (Multiblue/ Nelly Moser/ The President):


Intre timp au inceput sa infloreasca si cele luate de la Lidl si prima surpriza - Warszawska Nike e fix The President :( . Sper sa nu mai gasesc si alte kinderuri.
sa-ti traiasca frumoasele! :D
si eu am luat Warszawska si Polish spirit... Warszawska are boboc, voi vedea curand ce e, dar la Polish trebuie sa fie mov neaparat :rofl:
 

LadyBug

Well-Known Member
Am si eu o clematita Kaiser inflorita de cateva zile, a venit cu boboc de la starkl, fiind prima floricica nu e foarte reusita, dar e prima mea clematis dubla care infloreste (e si cea mai mica) .

Cealalta clematita de la starkl, Isago, e pe duca, nu stiu ce are :( o fi stat prea mult in soare cateva zile... toate celelalte clematite sunt bine, pana si cea de la yurta primita "moarta" si-a revenit. Poate isi revine si Isago, tin mult la ea...
 

LadyBug

Well-Known Member
DANIELA06 a spus:
De unde ai luat clematita kaiser ?
De la starkl, cred ca nu are o luna de cand a sosit, dar avea deja boboc, floarea e mai mare decat toata planta acum.
Eu o plang pe Isago, sper sa-si revina, nu stiu ce are. In aceleasi conditii am plantat o mutime de clematite primavara asta si nici una nu e pe duca, asa cum e Isago...
 
Sus