Clematite partea IV

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Bravo tie, Nick! Eu nu m-am indurat sa fac mutari...mi s-a parut prea riscant. Desi la cat ploua acum, sansele sa dai gres sunt considerabil micsorate
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Clematitele mi se par tolerante la mutarile in sezonul de vegetatie. Daca ai grija sa aiba conditii bune dupa mutare nu prea fac figura sa dea coltu' . Eu am mutat o Miss Bateman care era deja in curs de deces pentru ca ii facuse o cartita harcea-parcea radacinile, asa ca am zis ca tot n-am ce pierde si am mutat-o in plina vara. Am avut grija sa aiba umiditate, am umbrit-o ziua si ea a avut grija sa supravietuiasca ;-)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Fetelor,Miss Bateman are florile duble la prima inflorire?Eu am una care a inflorit normal si fiindca nu mai stiam daca o am sau nu, am comandat o Miss Bateman de la Maria.A inflorit acum insa florile ii sunt duble.E normal?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu stiam la fel.Prima floare a avut-o dubla ca azi sa vad ca si celelalte flori pe care le deschide ii sunt la fel.Si m-am mirat tare.Maine poate ajung sa ii fac o poza sa o vedeti.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
La mine, in al 3 -lea an de cand o aveam in gradina, Mme le Coultre s-a apucat sa infloreasca semidublu. Si nu o floare, doua, ci toate. Asa ca nimic nu e sigur :rofl:
Asteptam pozele, Arselia.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Poate nu e Miss Bateman daca a facut in primul an flori duble...

Au mai inflorit...


 

Roxana Peled

Active Member
Clematitele inflorite la vremea asta :D

Westerplatte - trebuie mutata ca au inghesuit-o trandafirii :)


Miss Bateman


Patricia Ann Fretwell achizitionata in primavara asta de la Maria :hug:


...... Temptation .............. Josephine ........ Warsaw Nike sau Niobe :)
 
Sus