Clematite partea IV

claude

Well-Known Member
Moderator
Vai de mine Bebelu, la tine cred ca infloresc toate asa bine din cauza inghesuielii :rofl: Musai sa-mi iau si eu o Westerplatte ca e tare faina, cred ca maaaare si plina de flori e o nebunie totala
 

bebe Iris

Active Member
claude a spus:
Vai de mine Bebelu, la tine cred ca infloresc toate asa bine din cauza inghesuielii :rofl: Musai sa-mi iau si eu o Westerplatte ca e tare faina, cred ca maaaare si plina de flori e o nebunie totala
:rofl: S-ar putea :rofl:
La mine e tot mica si rahitica Westerplate...dar e mai mult la umbra :p
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Bravo Bebe_iris..... ai o colectie supeeeeeeeeerba.

Iata si la mine citeva care au inceput inflorirea:



 

sarselia

Active Member
Moderator
Cate frumuseti!
Sa va traiasca toate!
Popgeo cum se numeste clematita din poza cu nr 2?Cea mov care are sepalele bordo?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu stiu sigur... cred ca e vorba de multiblue...

sarselia a spus:
Cate frumuseti!
Sa va traiasca toate!
Popgeo cum se numeste clematita din poza cu nr 2?Cea mov care are sepalele bordo?
 

popescu gp

Well-Known Member
Felcitari pentru frumusetile forumistilor;la voi este o alta vreme ;la mine inafara de o montana celealte de abia au boboci fiind aici cea mai rece zona din ultime vreme din tara.
 

DANIELA06

Member
Va rog am si o intrebare am pus doua clematite puse intr un loc si as vrea sa le scot sa le pun in alta parte? As mai putea sau sa le las pt la primavara :(
 

nick1971

Active Member
eu acum 2 ani am mutat o clematita in perioada asta si n-a patit nimic, iar acum 2 zile am mutat o Guernsey Cream plina de boboci si ieri arata bine, va spun cum se va comporta
 

claude

Well-Known Member
Moderator
In mod normal clematitele nu fac multe fite la mutarile in vegetatie, am mutat si eu. Se ia cu balot de pamant iar pe urma o perioada, pana se prind, trebuie avut grija sa aiba mereu pamantul umed la radacina, nu sa balteasca apa, dar sa nu sufere deloc de sete
 
Sus