Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carla

Active Member
Ce hemerocalisi superbi ai, o frumusete :eek:
Sa stii ca toti hemerocalisii pe care mi i-ai trimis au boboci, daca macar unul infloreste asa fain ca la tine om m-am facut :)
Clematita aia din copac e cumva Purpurea Elegance?
 

nick1971

Active Member
:eek: am lipsit cateva zile si v-ati intrecut in frumuseti, sa va traiasca :D o splendoare in toate gradinile, felicitari tuturor
 

MASCHA

Active Member
Anul acesta crini au fost o frumusete in gradina,au cite 12-15 flori pe tija,dar ieri in Craiova au fost 38 de gr. la umbra!Tot ce a fost inflorit pur si simplu sa parlit ,petalele rosii au devenit roz-galbui,iar trandafirii sau palit fara a mai deschide floarea .....
 

sorina

Active Member
Caline , m-ai omorit cu atatea frumuseti in gradina ta . DEosebite si elegante . FElicitari :wink:
delosperma nubigenum de cind o ai? ca am avut si eu de la Sieberz a crescut si nu a facut nici o floricica si am scos-o . Stiu ca e perena si rezistenta la ger nu ?
 

victoria222

Active Member
Superbe gradini si flori pe aici! Calin, clematita ta urcata in copac este nemaipomenita. La mine incep anualele foarte timid. A inflorit prima regina noptii, primul cosmos. Incepe si phloxul, levantica...

 

Floria

Active Member
Re: plante ierboase de gradina

Foarte frumoase Victoria ! In weekend-ul acesta ne-ai rasfatat privirile cu toate minunatiile tale. Te mai asteptam si cu alte noutati.
 

happy

Well-Known Member
Ultima sunt ratele lui George! :rofl: Sa stii ca am invatat sa am rabdare,este necesara in orice domeniu.Ultima oara am fost atat de rabdator cand m-au intepat 11 albine.Aveam picioarele butuc,ca niste cactusi :nu-mi_place:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Happy ce trandafir e ala din roz din pozele 4 si 5? Ai nume la el? Ca-s sigura ca nu-i numele care apare in album, 'trandafir Fanica' :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Asa ma gandeam si eu, dar nu eram sigura pentru ca n-am vazut Fairy pe viu, doar in poze! Mersi Kinga! :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus