Bujori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Si eu i-am pus mai la suprafata la suprafata,insa i-am musuroit cu frunze.
 

mirela06

Active Member
Mymo, as putea sa-ti spun eu ca , daca uzi bine locul si o faci pe seara, timp mai putin cald, nu il afecteaza cu nimic. Poate doar cu inflorirea. Eu am procedat asa atunci cind, acum 2 ani am primit , in timpul verii 2 tufe de bujor. Femeia i-a scos din cauza unor lucrari si a vrut sa-i arunce. I-am cerut eu. Am udat bine locul si i-am pus. Cei roz nu au avut nimic. Ifloresc, dar cel rosu, cred ca s-a suparat si nu a binevoit sa o faca. Eu nu am stiut niciodata cind si ce cu plantele. Asa ca daca primeam , puneam in pamint si nu am avut probleme. Doar de la cele cu fruct nu am avut cum o face pt. ca nimeni nu-ti da cu asa ceva, sa disturbe plantutele. Poate eu am avut noroc, sau ce sa -ti spun , dar rar cind pierd si asta datorita altora.
 

melimeli

Active Member
mirela,si eu pun plante si mut plante cand mi se nazare :rofl: da nu se prind totdeauna :oops:
deaceea i-am zis sa mai astepte un pic pana vine racoarea :)
 

mirela06

Active Member
Stiu, draga mea si ai dreptate. Eu nu te-am contrazis, eu am spus cum fac eu si fiecare cu al sau curaj, incredere, noroc. Eu lucrez in nocturna :rofl:
 

mirela06

Active Member
Cel mai bine. Oricum , este cel mai indicat, pt toate plantele. Eu cind primesc, sau am ocazia, rara, sa dau de ceva care ma intereseaza, apoi atunci fac plantarea. :rofl:
 

melimeli

Active Member
asa fac si eu mirela
acum de ex. tre sa mut niste bradutzi :) dar voi astepta pana in sept . ca mi-ar parea rau daca nu se prind :D
in rest cum vad ca o planta nu e la locul ei ,o scot si o mut 8) asta e boala contagioasa :rofl: am incasato de la cumnata mea si ea face la fel :wink: muta de ici colo tot timpul :rofl:
 

melimeli

Active Member
da,hi hi hi hi
acum chiar ma gandeam sa fac modificari la muscate :)
nu se potrivesc culorile cum le-am pus :p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus