Brugmansia

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da,am citit si eu ca atit brugmansiile cit si daturile au nevoie imperioasa de ingrasamint de 2 ori pe saptamina ca sa infloreasca abundent si sa faca flori mari si frumoase.Asa ca............tratati-le corespunzator :)
Iudit,da-le "Miracolo verde".
 
A

Anonymous

Guest
[pai spunetzi asha gagici.ca ale mele neam nu vor sa infloreasca
eeee mancale-a-ar mama sa vezi ce ingrashaminte primesc
dar daca nu binevoiesc nici anu asta sa infloreasca.........le "tund" nr 0
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Sunt novice la brugmansii dar se pare ca piticei i-a priit. E "Purple passion" si se pregateste de prima floare.

 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Oooo ce frumos!!!
De abia asteptam sa vedem floarea!Numai sa nu faci ca mine!Zilnic ma uitam daca nu au mai crescut bobocii....
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Pai azi am controlat-o de boboci. Sa fie cuminte pana luni si sa mai creasca nitel. Ca abia atunci o mai .. controlez. :mrgreen:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Iata cat e frunza la o brugmansie care inca nu are boboci si nici nu stiu ce culoare va fi :

Si cea galbena care ne incanta privirea in contiuare:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mai fetelor,eu nu stiu cum reusiti cu brugmansiile astea dar la mine nu vor sa creasca :cry: .Am doua intr-un ghiveci(mare :) ) si de un an nu vor sa faca nimic.Cred ca ma voi hotari curind sa le dau.Ma enerveaza sa le tin degeaba pe la mine prin ograda........... :(
 

ghia_don

Active Member
Am si eu una, dar nu vrea sa infloreasca...degeaba o bibilesc si ma invirt pe linga ea toata ziua...nu vrea si pace :( ...
 
Sus