Atlas Plants

anasstasia

Active Member
Eli si eu incerc sa ma abtin cit pot de mult si sa ma limitez. Stau foarte prost cu banii, insa e boala grea pasiunea pentru flori.
 

victoria

Active Member
Eu abia asteptam anul asta( ca in ultimii 2 am stat pe bara),care este destinat amenajarilor,pe langa inceperea casutei.Asa ca profit cat pot.Oricum,am cam terminat cu achizitiile.Nu de alta dar la casuta ne trebuie o multime de bani :)
 

anasstasia

Active Member
Victoria eu tare mult te admir pentru cit ai investit in plante. Te-am vazut peste tot, aproape in toate comenzile, iar rezultatele sint convinsa ca vor fi peste masura.
 

victoria

Active Member
anasstasia a spus:
Victoria eu tare mult te admir pentru cit ai investit in plante. Te-am vazut peste tot, aproape in toate comenzile, iar rezultatele sint convinsa ca vor fi peste masura.
sper sa fie ca altfel ma spanzur de primul pom :rofl: :rofl: :rofl:
 

doina2009

Member
doina2009 a spus:
ira a spus:
Am vorbit eu cu domnul in seara asta pt bulbi de amaryllis(floare batuta), si nu mai are ,dar ma suna in 2 zile sa vada daca se mai poate face rost.Pomi nu trimite acum, pana nu se incalzeste afara..asa a spus.Transportul va fi cu posta deoarece renunta la curieri.Comanda minima nu mai are!!!!.A fost nevoit sa puna acea suma pt ca a avut persoana care a cerut un singur bulb de gladiola.Dar mi-a spus ca renunta la acea comanda minima.
....bulbi de amaryllis sunt cat pumnul, fac poze si revin.
http://doina.sunphoto.ro/BULBI
 
victoria cat ai platit taxele postale???eu nici n-am mai citit ce ati scris voi,ca am si plasat comanda.....ispititoare firma,sper sa fie de incredere....n-am prea inteles eu unde au magazin ,de spuneau in formular ca pot ridica comanda si din magazinele lor
 

victoria

Active Member
magazinul e in Tulcea.Omul este foarte serios si incearca sa faca cum e mai bine pentru clienti.Am inteles din convorbirea telefonica avuta azi,ca a renuntat la FanCurier si trimite numai prin Posta Romana.Deci ieftin.
Am spus ca e foarte serios nu numai prin prisma propriei experiente ci si din recomandarile unei prietene din Tulcea care il cunoaste personal si a mai cumparat de la el.
 

victoria

Active Member
victoria a spus:
magazinul e in Tulcea.Omul este foarte serios si incearca sa faca cum e mai bine pentru clienti.Am inteles din convorbirea telefonica avuta azi,ca a renuntat la FanCurier si trimite numai prin Posta Romana.Deci ieftin.
Am spus ca e foarte serios nu numai prin prisma propriei experiente ci si din recomandarile unei prietene din Tulcea care il cunoaste personal si a mai cumparat de la el.
Am uitat sa iti spun,am mai scris si mai sus,eu am platit 15 lei taxa de curierat.
 

alfa

Active Member
Eu am lansat comanda azi dimineata si la amiaza deja m-a sunat domnul, ca nu mai aveau unul din pachetele de gladiole pe care le-am comandat. Dar mi-au propus altceva la pret aproape identic. Mi-a spus ca azi de dupa-masa se ducea cu coletul la posta si ca ma v-a suna de acolo sa-mi comunice taxele de transport. La 6 fix m-a sunat iar, ca uitasem sa trec sectorul... Era la posta si mi-a si transmis ca taxele pentru coletul ramburs sunt 13 Ron.

Eu zic ca e foarte bine. A fost super rapid. :D
 

anasstasia

Active Member
alfa a spus:
Eu am lansat comanda azi dimineata si la amiaza deja m-a sunat domnul, ca nu mai aveau unul din pachetele de gladiole pe care le-am comandat. Dar mi-au propus altceva la pret aproape identic. Mi-a spus ca azi de dupa-masa se ducea cu coletul la posta si ca ma v-a suna de acolo sa-mi comunice taxele de transport. La 6 fix m-a sunat iar, ca uitasem sa trec sectorul... Era la posta si mi-a si transmis ca taxele pentru coletul ramburs sunt 13 Ron.

Eu zic ca e foarte bine. A fost super rapid. :D
Ce bulbi de gladiole nu mai avea?
 

anasstasia

Active Member
Eu i-am cerut ca pachetul meu de bulbi de gladiole sa mi-l trimita cu trandafirii, adica dupa 1 martie. Sper asa nu-mi faca vreo figura...... :|
 
Sus