Ardei

mirela06

Active Member
Draga Victoria. Pai ala nu-i capia ci capioi. Felicitari si sa fiti sanatosi sa aveti productii de vis la toate legumele.
Eu nu am mai facut poze, ca am multa treaba sinu-mi vine sa mai admir nimic. Si pt. ca a venit vorba de ardeii tai, apoi si ai mei sunt mari, dar nici chiar asa. Cred ca de data asta m-ai luat la uriasi :rofl:
 

ACHIMENES

Member
Mirela, cand in sfarsit te vei potoli si tu din alergatura :rofl: :rofl: :rofl: eu zic sa-ti aduni poezioarele de pe unde le-ai scris si le publici :) :) si tu ca omul pe forum, la cafenea de exemplu sau iti ofer eu un spatiu la boli si daunatori :rofl: :rofl: " bolnava de poezie, cu ce oare s-o tratam?".
Gandeste-te serios la propunerea mea, eu nu am apucat niciodata sa le citesc pe toate.
Scuze :oops: :oops: :oops: am fost un pic pe langa ardei :wink: :wink:
 

mirela06

Active Member
Multumesc fetelor de bunele sfaturi, dar sunt poezioare glumete, sau pt. voi, sau pt. flori. Nu stiu cum ar sta sa le insirui... printre ardei ( am scris asa ca sa nu fiu tocmai off topic :rofl: ). Sa nu ma dati de gol :oops: )
Poate ma gindesc si la propunerea voastra, dar acum, ca a venit vorba de ardei, coceam la ei si nu mai pot sta. Imi pare rau, dar taaare m-am aglomerat.
Va imbratisez pe toate/toti si :*
 

victoria

Active Member
mirela06 a spus:
Draga Victoria. Pai ala nu-i capia ci capioi. Felicitari si sa fiti sanatosi sa aveti productii de vis la toate legumele.
Eu nu am mai facut poze, ca am multa treaba sinu-mi vine sa mai admir nimic. Si pt. ca a venit vorba de ardeii tai, apoi si ai mei sunt mari, dar nici chiar asa. Cred ca de data asta m-ai luat la uriasi :rofl:
Multumesc frumos mirela06.Ma straduiesc si eu.Si,cateodata,chiar imi iese. :)
 

victoria

Active Member
ACHIMENES a spus:
Mirela, cand in sfarsit te vei potoli si tu din alergatura :rofl: :rofl: :rofl: eu zic sa-ti aduni poezioarele de pe unde le-ai scris si le publici :) :) si tu ca omul pe forum, la cafenea de exemplu sau iti ofer eu un spatiu la boli si daunatori :rofl: :rofl: " bolnava de poezie, cu ce oare s-o tratam?".
Gandeste-te serios la propunerea mea, eu nu am apucat niciodata sa le citesc pe toate.
Scuze :oops: :oops: :oops: am fost un pic pe langa ardei :wink: :wink:
Vai Achimenes,nuuuuuuuuu,te rog frumos.Fara tratamente.
 

victoria

Active Member
Wow,Mirela arata minunat ardeii astia.
Si eu o sa caut ardei mai iuti ca ii plac sotului meu.Mananca de ma sperie.Iar cei pe care i-am avut eu anul trecut nu au fost prea iuti.
Astia ai tai se cultiva la ghiveci?
 

mirela06

Active Member
Fara probleme, merg si in gradina. Sotul i-a vrut in giveci ca asa i-a vrut :)
Daca a oprit seminte, pot sa-ti trimit. Sunt atit de iuti ca stranuti numai daca-i mirosi :rofl:
 

victoria

Active Member
wow,te pup,mersi mult.
Daca vrei iti trimit si eu cateva seminte de rosii cherry de care am eu si am mai primit niste seminte de ardei (grasi) adusi de cineva din America.Am destule cat sa le pot imparti cu tine :D Sunt portocalii,mici,cu varf ascutit si foarte dulci si carnosi.
 

mirela06

Active Member
Multumesc. Esti o dulce.
Sa caut sa vorbesc cu sotul si sa vad unde a pus semintele, apoi cer adresa, ca nu vreau sa ma fac de ris sa nu aibe si sa te mint.
Cind vine din oras il intreb. :)
 

victoria

Active Member
Stai linistita Mirela.Eu ma bucur ca pot sa iti trimit ceva. :D
Cum se mai incalzeste putin,pun semintele la posta.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Tatal meu a avut in vara asta ardei iute in forma de clopotel!! Imi pare rau ca nu i-am pozat, ca arata minunat!! Doar ca nu e foarte iute, din cate am inteles, ca eu nu mananc, dar merita sa-i plantezi chiar si numai pentru cum arata!!!
 

mirela06

Active Member
Asa-i. Am avut si eu. Aratau ca trandafirii, dar am pierdut semintele.Sper ca Achimenes sa mai aiba sa-mi trimita si mie :oops: :)
 
Sus