Aporocactus si alti cactusi epifiti

sorina

Active Member
karmenutza a spus:
Muuulttt!!! (aici: emoticon cu ala care arata cu bratele distanta de la pamant la Luna :) )
Ai vreo "sursa", l-ai vazut pe la vreun furnizor pe la noi?
Imi place raaau de tot de el! Superb!
La furnizori nu ma bag dar daca despre asta vorbesti
iti dau eu la primavara


in schimb ( NU de la tine ) as dori sa cumpar unul cu flori albe .si nu stiu de unde :?:
 

karmenutza

Member
Absolut minunat!
Gabiuta, pe partile unde e mai roscovan, acolo face florile? Mai inspre radacina?
Multumesc mult, mult, fetelor! Sunteti foarte dragute amandoua! :*
Sorina vad ca sta in Sibiu....Gabiuta?
 

sorina

Active Member
d

doamneee Gabiuto ce te bagasi peste mine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: repede sa-i dai si tu :wink: :wink: :wink:

Iar eu vad ca fac niste prostii mai mari decit mine .
Unde a disparut mai frate foarfeca virtuala sa tai sau sa" dilitez " ca vad ca in loc sa corectez un raspuns l-am postat de 3 ori . Am batut recordul personal la asa ceva . Rusineeeeeeeeee :cry: :cry: :cry: :cry:
 

sorina

Active Member
a

Asa e Rodico , al meu are plete lungi . N-am vrut s-o contrazic pe gabiuta .

Oricum daca vrea ii dau apporocactus oricum
 

karmenutza

Member
Da, da! Aporocactus! Tocmai pletele lui lungi mi-au placut foarte tare. Si florile acelea in partea de sus - parca e coafat de gala! Eu am crezut ca al Gabiutei e tuns!
 

sorina

Active Member
s

Fixule... tu de unde ii ai ???????? De unde i-ai cumparat ???
Ati cumparat cumva ceve de pe Ebay ?????
 

fixpix

Active Member
lol... sorina. eu nu am cumparat nimic de genu asta.
tocmai ziceam pe la inceputuri ca nu ma omor dupa cactusi, si chiar deloc dupa din asta curgatori sau care se intind mai mult decat e cazu...
ca nah...le trebe loc.
is faini cu ciorchini de flori pe ei, dar in rest....
eu am doar asta... de genu lor:


si


nah bine...astea is cele vazute in taiwan... a mea e asa, adica mai mare ca a mai crescut, dar inca nu a inflorit...sper la vara!

iar pitaya-ul meu e pana in tavan...dar nici vb. sa faca flori sau fructe...

:mrgreen:
 

sorina

Active Member
sma tot in jos vor merge frunzele

acum am inteles :wink: Caline 8) , dar de ce l-ai legat asa ???? ca pina la urma tot in jos vor merge frunzele
De inflorit vad ca a inflotit vaza ( o floricica albastra ) Ar trebui sa fi fericit ca ai o asemenea floare :) :) :)
 

fixpix

Active Member
sorinnnaaaaa ai glume in program? ai gresit topicu!!!

pai era legat... ca asta face si tulpine tari/lemnificate...si ma gandeam ca il pot invata in sus... dar acuma m-am razgandit... e desfacut tot!

:mrgreen:
 

fixpix

Active Member
da k...
vazut o droaie... si nu-s toate in album...
eu lucram in Dajia (un orasel mic) dar weekendurile cutreieram insula...
si de f. multe ori mergeam in Taichung - orasu mai mare...si chiar in centru era un parc botanic - intrare FREE, si o sera superba in mijloc (taxa cam 1 leu) etc.etc.
si in parcu ala puteam sta ore intregi si ma minunam... cautam seminte, ma bagam pe unde nu e voie, vedeau angajatii, foarte politicosi...ca nu e voie pe acolo... la care io "oh really? i didn't know!"
etc
etc
si... calatoriile "la tzara" totdeauna se finalizau cu sute de poze.... si uneori si seminte...
in fine... a trecut... acuma... ne multumim cu ce avem, nu ???

:mrgreen:
 

sorina

Active Member
n

fericitule............imi inchipui ce minunatii ai vazut .......nici ca putea fi un loc mai minunat si mai plin in flori
 
Sus