Anthesis International (Sahin)

paula

Member
multumesc ana , cei drept eu nu am mai vorbit cu ei , dar cand am lansat comanda in mesajul de confirmare a comenzii mi-au scris ca livrarile incep in luna octombrie , ma gandeam ca octombrie e pe terminate si ma pusese-m oleaca pe ganduri :gandit:
 

CHRISS

Member
Vad ca multi asteptati comanda de la anthesis.Eu am facut comanda acum o luna aproximativ.Azi am primit aviz ca a venit coletul.Deci parerea mea este ca sunt de cuvint si ca onoreaza comenzile facute .Acum fug la posta si o sa va spun cum au ajuns bulbii. :D :petrecere:
 

michaela

Active Member
Bujori a cumparat cineva de la ei??/ As vrea sa stiu........BARTZELLA a cumparat cineva? este arbust? :) adica are tulpini sau e rizom.... :?
 

ana popa

Member
michaela a spus:
Bujori a cumparat cineva de la ei??/ As vrea sa stiu........BARTZELLA a cumparat cineva? este arbust? :) adica are tulpini sau e rizom.... :?
Eu am facut comanda pentru bujor, dar nu i-am primit inca. :(
 

michaela

Active Member
Ana, astept sa-mi zici si mie te rog.... :oops: e o curiozitate....... caci eu il stiam de arbustiv iar in descriere zice ca are 1 2 noduri si creste pana la 75cm!?!?!?
 

ana popa

Member
'Bartzella' este un hibrid intre "white lactiflora double x Reath hybrid tree", asa ca este posibila descrierea de pe site.
 

ana popa

Member
Am primit ieri comanda de la Anthesis, insa nu au trimis bujori, scria pe comanda noiembrie, probabil ii trimit mai tarziu.

Sunt dezamagita de bulbi de zambile, sunt cam mucegaiti, si bulbi de lalele au pete de mucegai. La voi cum au fost bulbii comandati de la ei?
 

popescu gp

Well-Known Member
parere

Am primit comanda de la Antethis de bulbi de narcise si lalele si dupa aspect am fost multumit;ramane de vazut in primavara daca au respectat comanda
 

riana

Active Member
am primit comanda de irisi si sunt f multumita. am comandat printre altele un iris cu 15 lei si am primit doi :)
 

paula

Member
si eu am primit comanda de bulbi de lalele de la ei si sunt foarte multumita
bulbii sunt mari si sanatosi :D
 

ana popa

Member
Saptamana trecuta am primit bujori de la Anthesis, sper sa reziste peste iarna. Voi aveti experienta cu bujori plantati atat de tarziu?
 

mymo

Active Member
Ana,eu am plantat doi suffruticosa dar in urma cu o luna,sunt cu muguri pe ei si i-am musuroit.Sper sa nu faca mutre,pentru ca sunt veniti din China si primiti de la o prietena draga care e in limba dupa ei :D
Mai ales ca unul e bicolor :visator:
 

iris

Active Member
Eu am fost sunata daca mai doresc bujorii fiind deja in Dec. am renuntat cu parere de rau nu am riscat sa-i plantez asa de tarziu. Bujorul galben si irisii i-am primit in urma cu o luna cand vremea era buna ,nu stiu ce sa spun poate ai noroc si se prind cel putin ai incercat eu si acum oftez dupa cel roz cu galben :(
 

andreiacamelia

Active Member
Imi spune si mie cineva ce poate insemna:"Sunati pentru pret:"?
Adica e vreun pret exorbitant de nu poate fi afisat pe site? :?
 
Sus