Anthesis International (Sahin)

CHRISS

Member
andreiacamelia a spus:
Imi spune si mie cineva ce poate insemna:"Sunati pentru pret:"?
Adica e vreun pret exorbitant de nu poate fi afisat pe site? :?
Andreiacamelia, eu am comandat de la ei si am incercat si eu la acea rubrica.."sunati pentru pret" Daca incerci sa dai click acolo se deschide ceva si iti spune ca iti multumeste ca i-ai contactat(sau ceva de genu) , apoi o sa primesti pe mail precizarile in legatura cu preturile la ce te-a interesat.Asa am procedat eu si asa am primit de la ei raspuns.Sper ca ti-am fost de folos. :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
andreiacamelia a spus:
Imi spune si mie cineva ce poate insemna:"Sunati pentru pret:"?
Adica e vreun pret exorbitant de nu poate fi afisat pe site? :?
Eu am trimis mail pentru pret, am facut o lista cu ce m-ar interesa, doar ca eu voiam sa comand seminte si m-am cam ofilit, ca sunt seminte profesionale, deci in cantitate mai mare, iar pretul, evident, mare! Nu mi-a trecut prin cap sa intreb daca au si plicuri cu cantitati mai mici! :?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
andreiacamelia a spus:
Au seminte pentru amatori. Cauta ca o sa gasesti.

Multumesc! Drept sa-ti spun nu vazusem trimiterea aceea! :oops: Dar am constatat cu neplacere ca la categoria amatori nu vand nici una dintre semintele care ma interesau pe mine!!! :x :x :x
 

bradut

Well-Known Member
Am comandat astazi niste irisi si mi-au scris ca ma vor contacta in momentul cand le vor avea pe stoc. Sunt sanse sa mai infloreasca in primavara asta?
 

fixpix

Active Member
bradut, io zic ca nici vorba sa iti infloreasca primavara asta!
zic ca le trebuie o perioada de acomodare/fixare in gradina.
 

bradut

Well-Known Member
Nici acum n-am primit comanda facuta pe 18 martie. Ma gandesc ca inca n-a inceput onorarea comenzilor de primavara.

A primit cineva pachet de la ei in aceasta perioada?
 

bebe Iris

Active Member
nici eu nu am primit comanda de irisi...
i-am sunat la inceputul lui martie mi-au zis ca o sa-mi trimita lista cu irisii disponibili, ptr ca nu-i au pe toti, dar inca nu mi-au trimis-o.
initial mi-au zis ca trimit cand se dezgheata pamantul, apoi au spus ca e prea moale...
mai astept ce sa fac altceva?
 

bradut

Well-Known Member
Din cei 23 de irisi pe care i-am comandat, mi s-a spus ca doar Tiger Butter nu este disponibil si ca ceilalti nu sunt inca pe stoc, dar ma vor anunta cand mi se va livra comanda.

Ma gandesc ca dupa sarbatori va incepe totusi sa se miste treaba.
 

bebe Iris

Active Member
si eu tot 23 am comandat :)
mie mi-au spus ca nu au Blue Bird Whine, l-am luat de la Bakker, sa nu-l pierd totusi...
poate ca acum dupa Paste o sa dea vreun semn :D
 

bradut

Well-Known Member
Ce coincidenta! :D

Si eu am comandat Blue Bird Wine, dar nu mi-au zis ca nu l-ar avea. Si am facut comanda pe 18 martie, nu la inceputul lunii ca tine.
 

bebe Iris

Active Member
apoi om vedea cand s-or decide sa ne raspunda, sau sa trimita colet, daca o sa ne trimita mie una, tie alta si n-o sa mai pricepem nimik :)
 

bebe Iris

Active Member
oricum inca nu stiau sigur ce le lipseste, mi-au promis o lista actualizata, dar n-am mai primit-o
daca iti trimit tie, da de stire :wink:
 

bebe Iris

Active Member
Bradut, acum m-au sunat ca imi pun coletul la posta. Urmeaza sa-mi puna pe mail lista cu plantutele pe care le trimit...au doar 19 din 23
 

bradut

Well-Known Member
Bebe Iris, tocmai m-am uitat pe mail si am vazut un mesaj de la ei in care imi zic ca au trimis coletul si ca volarea lui este de 99 ron, in loc de 143. Asta inseamna ca nu mi-au pus toate plantele comandate, dar nu mi-au specificat nimic in legatura cu numele lor.

Tu ai primit lista?
 

bradut

Well-Known Member
Si inca o intrebare: plantele ajung prin posta sau curier (si care este firma de curierat?) ca nu mi s-a spus nimic in legatura cu treaba asta?
 

bebe Iris

Active Member
am primit lista, ca am cerut-o...cred
prin Posta Romana vin coletele.
la mine in loc de 187 , 137lei, ca lipsesc din stoc unele...
daca-mi dai adresa de mail , iti trimit si tie lista mea...poate ca unele le-ai comandat si tu, cu ocazia asta vezi daca le au...
 
Sus