Anthesis International (Sahin)

bradut

Well-Known Member
Ti-am trimis pm.

Daca vine cu posta, inseamna ca ajunge pe luni, marti. E cam aiurea ca se prinde weekendul.
 

bebe Iris

Active Member
mi-au spus ca pe marti, miercuri...
ti-am trimis lista mea pe mail :D
peste doi ani o sa facem schimb, ce nu ai luat tu iti dau eu si invers...dar eu nu stiu ce ai luat...
pana atunci mai este mult, sa ni se prinda , sa-nfloreasca si sa fim noi sanatosi! :wink:
 

bradut

Well-Known Member
Multumesc!

O sa-ti trimit si eu pe mail lista mea, insa dupa ce voi stii exact ce plante mi-au trimis.
 

bebe Iris

Active Member
Am primit coletul, azi.
Inafara de un rizom usor putrezit la un capat, sunt ok.
Am primit si hemerocallisul roz pe care il trecusera cu negru pe lista :D si cadou un pachetel cu seminte de Nu-ma-uita!
I-am plantat pe toti si la anul sa vedem cu ce ne-om lauda :D
 

bradut

Well-Known Member
Si eu am primit astazi coletul. Sunt foarte multumita de felul cum arata plantele. Si la mine unul dintre bulbi are o mica regiune putrezita, insa bulbul este foarte ca marime si mai are inca un bulb mai mic atasat de el.

Ca si tine, am primit un plic de seminte de Nu-ma-uita.

Ti-am trimis mail cu lista mea.
 

bradut

Well-Known Member
Eu am sa mai intarzi ceva timp cu plantatul. Sper sa fie ok.

pentru mai sus**bulbi :arrow: rizomi, de fapt
 

bradut

Well-Known Member
Si la ai mei au iesit boboci (la 4 dintre ei), insa tija este micuta. Astept sa iasa florile si am sa pun niste poze.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am primit oferta lor de seminte pentru toamna.Sunt foarte buni si seriosi.
De la inceput de cind am cumparat primele produse de la ei am zis acest lucru.
Nici scumpi nu sunt asa ca vi-i recomand cu caldura.

http://www.anthesis.ro/
au citeva soiuri de seminte interesante.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Mi-am luat eu, Riana, toti bujorii mei sunt de la ei dar pentru ca i-am cumparat doar de anul asta, au facut frunze dar mai au mult pana vor inflori.
Sa stii ca si eu am avut numai experiente placute cu ei...sunt foarte ok!
 

belisima

Well-Known Member
fetelor,referitor la seminte ,ce experiente aveti?pe mine ma tenteaza unele de la categoria seminte amatori...nua\mai sa iasa ca pe ambalaj... :roll:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ati vazut noua oferta de la ei?Pe mine ma tenteaza cite ceva si cred ca saptamina viitoare o sa dau o fuga pina la sediu.
 
Sus