Anthesis International (Sahin)

ACHIMENES

Member
Am ajuns in sfarsit acasa ..... am cumparat de la Anthesis 100 de cormi de anemone si am primit bonus :) :) ,ca d-ana Luminita Hatisi si-a adus aminte ca am cumparat semintele de Delphinium :D vai capul meu cat au costat :eek: :eek: :eek: si eu dusa le-am cumparat :cry: ....si cum va ziceam am primit 25 de bulbi de lalele pitice, de culoare galben-orange :D :D :D :D preferata mea (culoarea) , numai bune de vandut la ghiveci sau de folosit la o rocarie.
Mai aveau bulbi de lalele si cormi (100 buc.) de anemone, m-au intrebat daca nu vreau irisi si acum nu stiu sa va spun daca ii aveau pe stoc.
D-na Luminita era ingrijorata in privinta bujorilor pentru ca nu stia daca vor fi comenzi ( furnizorul o obliga sa comande minim 100 buc din fiecare soi si de aceea primea comenzile innainte si apoi aducea marfa :) )

Ce am mai vazut... :? :? Oleocarbetox???!!!la fitofarmacia din piata Matache, cand am intrebat daca nu s-a scos....ofensata mi-a aruncat ca mai mege si anul asta :? :? :? :? in schimb imi zise ca s-ar fi scos Systhane-ul???? si inca una buna 8) aveau produse expirate la vanzare................. :nu-mi_place: :nu-mi_place: :nu-mi_place: :nu-mi_place:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Lauraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....................... miinevei primi si lacramioare si muscari si lamiita si inca citeva plantute fiindca azi am umblat la ele.
 

MihaelaV

Member
Gabiuta a spus:
Pe str.Frunzei colt cu Agricultori.Eu am fost anul trecut la ei si am fost foooarte multumita .Stiam ca aveau si un nr. de tel :021/327 70 70 poti incerca si asa.Succes!
Multumesc mult Gabiuta :rose:
Imi zici si unde e mai exact? Multumesc anticipat
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pe mine m-a dus sotul meu cu masina si habar nu am pe unde a luat-o :oops: .Oricum m-a dus direct la tinta :rofl:
Si eu am primit bonus de la ei...... :oops: Iar Luminita este o persoana deosebit de amabila si draguta.
 

paula

Member
in luna noiembrie am facut comada la ei de bulbi de lalele , acum au inceput sa incolteasca au niste colti mari frumosi si sanatosi de toata frumusetea , acum astept de la ei comada cu gladiole , canna , crini si dalia .
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Si eu am comandat prin email si vor trimite coletul prin posta maine sau poimaine: hemerocallis si crini pitici. Oricum, pana una-alta s-au dovedit a fi foarte amabili si m-au trimis oferta pt tot ce au disponibil acum: irisi, bujori, crini, etc.
Astept pachetelul si va spun cum mi se pare.
 

ACHIMENES

Member
Mie imi plac la nebunie panselutele acelea dichisite rau :D cu mutrita de pisica.....sigur imi cumpar un plic.....nu conteaza cat costa, sunt atat de bestiale :indragostit: :indragostit:
 
Atentie, cel putin in toamna cand m-am interesat eu, pentru seminte au preturi mari pentru ca nu comercializeaza decat plicuri cu 1000seminte(cateva exceptii cu 500seminte)
 

ACHIMENES

Member
Poate, poate s-o mai fi schimbat ceva.........in toamna am luat un plic de samanta hibrida de Delphinium si m-a costat 40 RON, mult rau da ' nebuneala se plateste scump :rofl:
 

paula

Member
am primit si eu comanda de la ei cu bulbi ( gladiole , crini , cana si dalii ) bulbii arata foarte bine sunt sanatosi si sunt care au si colti .
legat de seminte si eu am intrebat la ei de seminte de primule dar tot asa mi-au spus ca , comercializeaza numai la plicuri mari si foarte scumpe mi s-a parut .
 

paula

Member
eii nu mai stiu exact cum si cat dar mi s-a parut scump , eu am cerut de la ei oferta de pret si mi-au dat-o prin fax , dar uite ca nu o mai gasesc :oops:
 

ACHIMENES

Member
Un milion si ceva, in lei vechi, plicul cu 1000 sem.....pretul este pt panselute.........asa ca oi fi eu dusa, dar nici chiar asa :oops: :oops:
 
Sus