Amenajare stancarie

aleynad

Active Member
Moderator
Evolutie din august 2009 pana in prezent :D




un mic colt de primavara in stancarie :D

 

mama4you

Member
minunat!

vin si eu cu prima incercare a mea de a amenaja o mini stancarie...sa nu radeti de mine....urmeaza sa o imbunatatesc!

 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Hai sa ma bag si eu in seama si sa va arat ce am muncit impreuna cu al meu sot:
Inceputul:
Evolutie:
Plante de pe stancarie:
Dupa ce mai fac poze va arat si alte chestii cum ar fi bocanci cu plate,pitici,etc.
 

mama4you

Member
superb....

ultima floare..ultima poza ce este? din aceea care se aseaza pe acoperis?

meriti felicitari..ai postat toate etapele...si cu siguranta o sa arate si mai frumoasa!

sa va spun acum si eu un mare secret...dupa ce m-am jucat si mi-am facut stancaria mea :oops: care e asa cum e :oops: sotul meu mi-a zis ca ii pare rau ca a dat bolovanii mari care ne-au ramas dupa constructia casei..bolovani derau care se pun la fundatie! incepe sa ii placa si sotului meu ca prinde viata curtea noastra!
 

aleynad

Active Member
Moderator
da, Simona are dreptate, am vazut-o si eu crescand pe acoperisul de tigla al caselor vechi de la tara
 

alfa

Active Member
aha, bine, bine , dar o pune cineva special sa creasca acolo? Eu nu am vazut decat muschi crescand pe tigle :?
 

mama4you

Member
nu din cate stiu eu planta asta se poate pune in ghiveci sau la tara la noi in sat cineva o are pusa pe o balega..scuzati-ma dar asa este...si balega pe casa...pe acoperis!
 

mymo

Active Member
Multa munca,dar rezultatule pe masura....foarte frumos!
Felicitari si tie si lui Tibi :clap:
Inteleg ca iazul nu e gata,nu?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da,Alfa,in multe locuri am vazut si eu Sempervivum(urechelnita i se zice la tara in zona noastra),intre tigle crescuta pe acoperisul caselor.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Iudit ! e foarte frumoasa stancaria ! felicitari tie si lui domnu Tibi :clap: dar ce e pomisorul ala ? cum se numeste? sau numai eu il vad pomisor ? :D prima poza din randul trei !
 
Sus