Amenajare stancarie

Mnina

Well-Known Member
Moderator
In asta dimineata am avut o surpriza.Ploaia de peste noapte mi-a spalat pietricelele micii mele stancarii,astfel incat acum par a fi lacuite.Se bucura tare mult,cele de marmura parca s-au trezit,cele cu mica stralucesc,cele rosietice sunt mai aprinse.Singura problema este daca pentru plantele stancariei nu este oare prea multa apa?
 

IZA

Active Member
Stie ea natura ce face! Eu zic sa nu-ti faci griji ca si eu asa am crezut dar tare bine le-a mers. :D
 

sonia

Member
Sa va arat si la mine cum au evoluat plantele in rocarie de primavara pana acum toamna.Am fost multumita de evolutie si de aspect. :D



 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mi-a placut foarte mult si mie.Florile de piatra dau atita veselie acelui colt de gradina.Reusit!Felicitari :D
 

sonia

Member
Va multumesc tare mult fetelor. :hug: .Aprecierile voastre imi dau elan pe mai departe;ceea ce va doresc si voua. :D
 

sonia

Member
Mnina a spus:
eu nu zaresc floarea de colt.
Ai dreptate;florile de piatra si verbena au acoperit cand au crescut, floarea de colt dar cand a inflorit ea, s-a vazut f bine.Am pe undeva un detaliu cu ea cand il gasesc o sa va arat ce frumoasa a fost in primul an.

Florile de piatra si verbena le-am pus pt. pata de culoare in rest sunt numai plante perene. :D :wink:
 

sonia

Member
Ma bucura invitatia voastra de a participa la concurs dar eu mai am mult de lucru nu cred ca e cazul deocamdata,poate la anul.Le admir pe ale voastre si ma mai inspir. :idea:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Sonia, am vazut albumul tau!
si ca moderator spun ca indeplinesti toate conditiile necesare participarii
Hai, curaj!
E meritul tau! Ai o gradina superba, nu conteaza ca nu e finalizata :D

Sa-ti spun un secret: o gradina adevarata nu are niciodata finalizare :) mereu trebuie schimbat/mutat/inlocuit/creat cate ceva in ea :wink:
 
Sus