Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

camic

Member
Vai ca am crezut ca am murit si am ajuns in rai....minunate.....oare cum poate sa arate pe viu asa ceva....tare mi-as dori sa fiu macar 5 minute in mijlocul acelor minunatii.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Asa este.Stabilit la noi.Si toate le creste pe balcon.Singur face hibrizarile.
Am avea ceva de invatat,cei pasionati de astfel de minuni.Cine se incumeta poate incepe :rofl:
 

lili

Member
Prin 2005, a aparut cu cateva poze si in revista Gradina mea de vis. Atunci cateva persoane din forum , au dorit sa stabileasca o legatura cu persoana respectiva......dar nu a fost posibil :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Lili oare nu putem aprofunda singuri aceasta problema? :oops:
Incercarea stii cum e....moarte n-are!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Si eu stiu ca au mai incercat cativa sa-l contacteze pentru schimburi. Omul n-a fost receptiv, o fi avand si el motivele lui.
 

Roxana

Active Member
Acimenes

dorinas a spus:
Pacat ca nu vrea, ar putea sa vanda sa aiba toata lumea asa frumuseti. :rofl:
Pai chiar asta poate fi motivul pentru care nu vrea sa faca schimb: ca sa nu mai aiba si altii plante asa de frumoase ca ale lui sau pur si simplu nu vrea sa faca schimb (poate le iubeste prea mult.)
 

Tina

Active Member
Pai, eu cred ca avind toate minunile alea.. ce ar putea primi la schimb care sa il intereseze ??? :rofl: :rofl: :rofl:
 

angela06

New Member
Superbe Dorinas, să ai parte de cât mai multe flori., frumoase.
Rizomii pe care mi-ai trimis nu s-au prins nici unul, dacă nu te superi aş dori alţii dacă mai este posibil, cred că au fost pre mici sau nu ştiu care este cauza.
 

dorinas

Member
O sa fac strigare la toamna pentru cel rosu batut, in functie de cati rizomi o sa am de dat. Fetele care au cumparat puiuti primesc un rizom gratis.
Tudurachilarisa eu nu am promis galben nimanui ca si eu abia in primavara am primit 2 rizomi.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Va rog sa mutati discutia despre schimburi ... in Schimburi. In acest topic se discuta despre ingrijire, etc.
 

dorinas

Member
Scuze Cornelia, rugam moderatorul sa stearga discutia de mai sus sau s-o mute la alt topic.

Fetelor undeva ati gresit cu puiuti pentru ca ai mei au rasarit dupa ce i-am trimis pe ai vostri, rizomii aveau aceeasi dimensiune si uitati cum arata ai mei:

Cred ca i-ati udat prea mult sau i-ati tinut la soare puternic.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus