Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Din clipa in care scot capul din pamant cresc ca nebunii. O sa-i pozez iar pe ai mei ca sa vedeti cat au crescut.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Lumina? Caldura? Umiditatea relativa? Nu stiu sa-ti spun, cert este ca ai mei la 20-22 de grade, 60% UR si lumina indirecta (in balcon) au crescut bine.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai nu vor ramane asa pana la maturitate. I-am pus doar sa vad daca "le da coltul". :rofl: Acum o sa-i transplantez intr-un ghiveci mai mare.
 

dorinas

Member
Super Mada. Hilda Michelson semana parca mai degraba cu mexicana.
Cand o sa ai, vreau si eu Peach Blossom la schimb cu ce am eu sau contra cost.Vezi in album (cel galben e de la tine -multumesc.)
 

adrianam

Well-Known Member
Sunt frumosi, Mada dar cred ca nu asta asteptai.
Am si eu Hilda dar nu mi-a inflorit pana acum.
Daca este tot asa ca a ta....
 

Alla

New Member


Mada, cel din dreapta este cel "obisnuit", iar cel din stanga (cam pe trecute floricica, e drept), este de la tine. Exista mici deosebiri...m-am linistit, dar n-am reusit sa-l identific. Oricum nu seamana cu poza pe care ai pus-o tu :rofl:

(Vreau emoticonul care-si smulge parul! :rofl: :rofl: )
 

manuela

Member
achi

Alla iubito, gatul e mai largut si mai scurt in forma de con. Cred ca am pe undeva si o poza din profil si am s-o pun ca sa vezi.
 

Alla

New Member
Mada, la mine sunt infloriti si cel obisnuit si asta mov, si exista diferente, nu mari, dar sunt (nuanta, forma florii, marginea petalelor, culoarea "ohiului" si a petelor, dispunetea lor...). Poate ca "obisnuitii" nostri sunt de fapt diferiti. Al meu sigur nu e Hilda, pt. ca are gat lung si subtire.
Chiar sunt curioasa cum este al tau, Attila, cu cine voteaza :)

Bucuria de azi:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus