Achimenes -partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

lili

Member
Fetelor!!!!!! in februarie am sa scot rizomii din ghivece. Atunci voi sti cati sunt si cat pot oferi :wink: Asadar mai trebuie sa avem un pic de rabdare.
 

mio

Member
Va rog treceti-ma si pe mine pe liste la toate culorile, cu exceptia celor mov din care si eu dau cu placere ca s-au inmultit frumos si la mine!
Multumesc anticipat :oops:
Mioara
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Toata lumea are mov!!!
Dar ce-ar fi daca am cumpara rizomi si de alte culori si i-am imparti?Credeti ca ar fi o idee rea?Ati fi de acord?Oricum spre primavara asa ca va dau tema de cercetare!Si timp de gindire!
 
D

dyayzh

Guest
cred ca in toamna am sa am si eu rizomi de culoare rosie, dar cred ca vor fi mici tare, e ok asa?
 

camic

Member
Sa ma laud si eu cu un pitic de achi. Acum 3 saptamani am furat :oops: de la cineva un lastar mic de vreo 10 cm cu un strop de radacinuta, nici nu ma gandeam ca rezista, dar acum o saptamana am observat ca a facut boboci si a mai dat un lastar. Asa ca azi am o floricita deschisa si inca 4 bobocei pregatiti :D

 

cornelia

Fondator
Membru staff
A inflorit si la mine un pitic:



Initial, dupa culoarea bobocului, am crezut ca e rosu (va aduceti aminte ca i-am plantat amestecati).
 

Tina

Active Member
Dupa ce i-am asteptat toata vara.. in sfirsit au inflorit !!!
Multumesc, Dorina si Cereus !
 

zamfira

Member
Foarte frumos !!
Voi unde ii tineti peste iarna ? Eu ii pun in beci, dar am unul mic de tot si mi-e teama sa nu il pierd .Poate sta si in casa ?
 

dorinas

Member
Daca e mic poti sa-l tii in casa Gabi si sa-l uzi cate putin, eu asa tin puiutii, nu-i pun la culcare.
Sa-ti traiasca Tina.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus