4garden - Plante la ghiveci, trandafiri, vita de vie

belisima

Well-Known Member
nicol a spus:
nicol a spus:
Ika a spus:
Au adaugat in oferta si Sachsengruss, mme pereire de Romania. :D
Da, este introdus in oferta lor. Am luat modelul Ikai si le-am trimis prin ianuarie un email. Ieri am primit raspunsul si urmatorul link:
http://www.4garden.ro/material-saditor/ ... gruss_P752
Am uitat esentialul! Il mai comandam la Petrovici sau il luam de la 4garden? :)
eu l-as lua dela 4garden :) acu ',pe loc...dar poate il gasesc prin marketuri ,ca l-am vazut si la mol exim...
 

lucia2002

Active Member
nicol a spus:
nicol a spus:
Ika a spus:
Au adaugat in oferta si Sachsengruss, mme pereire de Romania. :D
Da, este introdus in oferta lor. Am luat modelul Ikai si le-am trimis prin ianuarie un email. Ieri am primit raspunsul si urmatorul link:
http://www.4garden.ro/material-saditor/ ... gruss_P752
Am uitat esentialul! Il mai comandam la Petrovici sau il luam de la 4garden? :)
Daca m-ai intreba pe mine, eu ti-as raspunde sa ramana pentru comanda de toamna de la Petrovic.
 

dancoman

Member
Anas ce se mai aude cu comanda ta???Sachsengruss de la 4garden nu este Mme Isaac Pereire,caci mie asa mi se pare,in nici un caz S.???...ma intereseaza si pe mine cativa de la ei dar ...nu stiu ce sa fac??
 

cristinaf

Well-Known Member
dancoman a spus:
Anas ce se mai aude cu comanda ta???Sachsengruss de la 4garden nu este Mme Isaac Pereire,caci mie asa mi se pare,in nici un caz S.???...ma intereseaza si pe mine cativa de la ei dar ...nu stiu ce sa fac??
E madama, dar poza e cea care a fost si la coral cand au avut Sachsengruss in oferta.
La mine au inflorit: floare, miros, frunze, spini, toate corespund.
Dar s-ar putea sa existe si riscuri, asta nu mai stiu...
Sincer, eu am comandat trei si doi au fost fix ce trebuia, iar al treilea e altceva, inca nu stiu ce.
 

anasstasia

Active Member
Am fost sunata astazi de cineva de la 4garden si mi-a spus ca daca vreau poate sa-mi trimita trandafirii comandati.
Eu mi-am rectificat comanda, au ramas: foc de tabara, bonica, friesia si rose de resht.
Le-am cerut sa-mi trimita comanda peste 3 saptamini, pentru ca nu am o camera rece unde sa-i tin, ar intra in vegetatie si i-as pierde.
Pentru 4 trandafiri eu am zis ca ma risc, mai ales ca foc de tabara si bonica nu i-am mai vazut in alta parte si ii doresc mult.
 

magda

Active Member
Moderator
Sunt un pic enervata pe ei. Am primit e-mail ieri in care spuneau ca au livrat comanda. Azi de curiozitate am intrat in contul meu sa vizualizez lista cu trandafirii cumparati sia am descoperit ca am de plata 41,8 lei taxa de transport. Cand am facut eu comanda erau de plata 20 lei si ceva maruntis, pe urma am suplimentat-o si am ajuns la 41,8 lei. Nu imi place de ei pt. ca nu au trimis inainte de expediere o factura proforma si nici la telefon nu mi-au spus de marirea taxei de transport. Am sunat la ei, dar doamna care a raspuns a spus ca este in masina si sa revin peste o jumatate de ora.
 

magda

Active Member
Moderator
Enorm. Mai am de asteptat 20 minute si sun. In comanda initiala am avut 8 trandafiri si pt. ca a vrut si o colega am suplimentat la 17 bucati. Pai la banii astia vanam prin supermarket. Devin furioasa.Era de datoria lor sa-mi spuna de marirea taxei de transport.
Trandafirii costa 127,5 lei, taxa de transport 41,8 lei, si rambursul 2,5 lei; total 171,8 lei.
 

lucia2002

Active Member
magda a spus:
Sunt un pic enervata pe ei. Am primit e-mail ieri in care spuneau ca au livrat comanda. Azi de curiozitate am intrat in contul meu sa vizualizez lista cu trandafirii cumparati sia am descoperit ca am de plata 41,8 lei taxa de transport. Cand am facut eu comanda erau de plata 20 lei si ceva maruntis, pe urma am suplimentat-o si am ajuns la 41,8 lei. Nu imi place de ei pt. ca nu au trimis inainte de expediere o factura proforma si nici la telefon nu mi-au spus de marirea taxei de transport. Am sunat la ei, dar doamna care a raspuns a spus ca este in masina si sa revin peste o jumatate de ora.
Ieri am primit si eu trandafirii de la ei, am comandat doi, iar taxa de transport a fost de 15lei (prin Cargus)
 

magda

Active Member
Moderator
Am vorbit la telefon cu cineva de la ei. Din start se platesc 12,5 lei pt. primul kg. de colet. Pe urma se calculeaza 1,2 lei pentru fiecare kg in plus. Se considera ca 1 trandafir are 1 kg pentru ca nu exista posibilitatea de a cantari fiecare trandafir in parte. Acum calculez conform modelului lor de la transport si retururi http://www.4garden.ro/informatii/cum-se-livreaza si tot nu imi ies vreo 9 lei. Le-am spus la obraz ca de la ei eu nu mai cumpar - au preturi nejustificat de mari la transport, iar un trandafir este taxat la transport de 2 ori. Sa vad cum sunt trandafirii; tocmai m-a sunat curierul.
 
Sus