4garden - Plante la ghiveci, trandafiri, vita de vie

dumitza

Member
Eu am vrut sa comand de la ei pomi.Pentru 10 pomi curierul(Cargus) este 45 Ron,iar pentru 15 pomi este 60,ceea ce mi se pare multisor...Am lasat-o balta.Poate daca trimiteau prin posta sau fancurier era mai accesibila suma,dar ei au contract cu Cargus....deci.... :| :)
 

victoria

Active Member
am comandat si eu de la ei vita de vie.La 160 ron comanda platesc 42 curieratul.Parca imi vine sa renunt acum.Nu stiu ce sa fac
 

victoria

Active Member
danero2004 a spus:
renunti :rofl:

am primit si eu mail cu info reduceri de 1 martie :|
am renuntat.Comand tot la Atlas ca aduc dupa 1 martie vita de vie si oricum tot imi trimit si pomii.De ce sa mai platesc inca un curier :?
 

diana999

Active Member
si eu as face o comanda doar pt osiria si twist. in toamna nu mi-au mai onorat comanda asa ca nu stiu daca sa mai comand sau nu...
 

marirogo

Active Member
Nu au producatorii din Ciumbrud soiurule astea? Trebuie sa le aibe ! Eu am luat la 5 lei Osiria de la ciumbrudeni(la sarbatoarea orasului).
 

anasstasia

Active Member
Pai ei au marfa doar de la Ciumbrud Plant. E mai bine direct de la furnizor, e mai ieftin.
In toamna s-a facut o comanda comuna la cei de la Ciumbrud si asa am achizitionat atit Osiria cit si Twist.
 
eu am primit in toamna trandafiri de la ei prin posta,si a mers ca i-am rugat sa imi trimita cu posta chiar daca ei au contract cu firma de curierat ,eu le-am spus ca este prea scump transportul prin curier si m-au inteles,asa ca incercati si la multeplante mi-au trimis castanul comestibilt tot prin posta si este mare :rofl:
 

iris

Active Member
:) Azi am primit comanda . Sunt foarte frumosi trandafirasii abia astept sa-i plantez in gradina. :)
 

MERY

Active Member
aseara ,am luat si eu unul de la dedeman... Sterling Silver Th...magazinul era plin de trandafiri , butasi de vita de vie, orhidee ,seminte de toate felurile si toate rasele... :)
 

Dea

Active Member
ma intereseaza cativa trandafiri de la ei, in mod special cataratorii " Orange" si "Twist".

A-ti comandat de la ei? sunteti multumiti de rezultat?
 

cristinaf

Well-Known Member
Da, eu am comandat in primavara de la ei, le-am cerut sa-mi faca rost de un trandafir pe care nu-l aveau in oferta si niste butasi de vie. Au fost foarte draguti, mi-au facut rost de ce am vrut eu si am primit tot ce-am comandat. S-au prins toti, trandafirii au inflorit asa cum trebuia.
Sunt multumita.
 

elipopa

Active Member
Nici chiar asa!
am ramas surprinsa cand am vazut-o, cautam prin oferta lor sa vad daca mai au noutati!!
Pe de-o parte sunt magulita ca poza mea li s-a parut reprezentativa :) , albumele mele sunt toate publice, deci oricine poate sa dea copy paste!!
 

anasstasia

Active Member
Dar macar niste trandafiri moca! Eu m-as lua de ei, chiar daca este o poza publica. Este o poza publica insa a ta si nu le-ai dat consimtamintul pentru a o folosi ca ei sa faca bani cu ea.
 

anasstasia

Active Member
Suparata, suparata, insa am vazut trandafiri pe care ii doream de mult si am si trimis o comanda. Am specificat la adresa ca vreau sa-mi fie trimis coletul prin posta. Acum, sa vedem ce-o fi.
 
Sus