4garden - Plante la ghiveci, trandafiri, vita de vie

anasstasia

Active Member
Acesta mi-a iesit si mie. Este un trandafir frumos, chiar mi-as dori sa stiu de fapt cum se numeste.
 

bebe Iris

Active Member
offff si am cumparat vreo 3...i-am plantat pe langa bolte, dar nu stiu exact in ce loc si langa care bolte :cry:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
e un trandafir cu tije erecte ,groase -nu cred ca ca o sa reusesti sa-l conduci ca urcator .
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
e frumusel ..dar ..daca vedeam poza nu-l cumparam ,acum mi-e mila sa-l arunc ,probabil il mut in gradina mamei :)
 

cristinaf

Well-Known Member
Eu am cumparat anul trecut de la ei trei trandafiri Sachsengruss, desi nu-i aveau in oferta mi-am incercat norocul intrebandu-i daca imi pot face rost, si s-a putut. De aceea am o parere buna despre ei, pentru ca au reusit sa-mi trimita ce am vrut. Din spirit de prevedere am comandat trei buc; in cazul in care vor fi ceva nereguli, sa am macar unul asa cum imi doresc.
In vara mi-au inflorit toti trei, doi au fost exact ce trebuia, iar unul a avut cateva flori, dar diferite. Interesant e ca spinii aratau exact la fel, incovoiati in jos, totusi florile au fost la cel de-al treilea complet diferite, dar f frumoase, visinii- catifelate, mai micute ca dimensiune, foarte rezistente la scuturare, fara miros. Mi-a placut mult, astept anul acesta sa vad cum va arata tufa, cred ca e un TH, dar nu stiu care anume si, prin urmare, imi doresc sa-l identific. Pacat ca nu i-am facut poze anul trecut, totusi sper sa-i fac la anul si sa-l pot identifica, eventual cu ceva ajutor.
Conform cu experienta avuta, eu as indrazni sa-i recomand!
 

Rose

Active Member
Se pare ca nu mi-e sortit sa am anul asta vreun trandafir englezesc in gradina! Mi-a pierit si dorinta de a-mi asigura riscul cu vreunul de la 4garden. Mai am o sansa cu multeplante, asta daca nu mai aud cine stie ce despre ei...cat despre bijoux, sunt destul de piperati :( :( :(
 

MysteryAna

New Member
Buna dimineata,
Am facut o comanda acum cateva zile la 4arden. De atunci sun intruna la ei dar nu raspunde nimeni.
Imi puteti spune daca sunt seriosi? Poate au dat faliment... :(
 

cristinaf

Well-Known Member
Trimite-le un mail. Eu asa am comunicat cu ei, la telefon am vorbit doar atunci cand urmau sa-mi dea coletul la curier.
Nu cred sa fi dat faliment pentru ca ei, practic, vand produsele celor de la Ciumbrud, dar poate ca sunt ocupati, au mai fost si zapezile astea la care nu se astepta nimeni sa fie atat de mari...
Eu zic sa incerci totusi cu mail-ul pentru ca astfel iti pot raspunde cand au ei posibilitate.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Stati linistite ca nu au dat faliment.E perioada cand sunt si ei mai liberi si profita de asta.Si inca ceva,nu distribuie plantele de la alte firme ci plantele lor proprii.4garden,ciumbrudplant si profi-family sunt firme ale aceleiasi familii.
 

anasstasia

Active Member
Si la e-mail raspund greu. Insa cind le-am spus vreo doua, imediat s-au sesizat.
Eu am dat o comanda si apoi am mai taiat din ea, insa nu-mi raspundeau la e-mail si pace cind le-am comunicat ca vreau sa elimin o parte din comanda. Cind am intrat tare in ei, au raspuns. :) :evil:
 

Dea

Active Member
Am lansat ieri o comanda la ei. Am speranta ca totul sa decurga bine. Din pacate au epuizat stocul de trandafiri " hocus pocus" :(
 

sebii

Member
NicoletaDaniela a spus:
Se pare ca nu mi-e sortit sa am anul asta vreun trandafir englezesc in gradina! Mi-a pierit si dorinta de a-mi asigura riscul cu vreunul de la 4garden. Mai am o sansa cu multeplante, asta daca nu mai aud cine stie ce despre ei...cat despre bijoux, sunt destul de piperati :( :( :(
piperati...dar originali cei de la bijoux
 
Sus