Colectie sarselia

sarselia

Active Member
Moderator
Fac si eu un update colectiei pentru ca de tare de demult nu am mai postat pe aici...






si doi papucei proaspat infloriti:

 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Sarselia ! sunt superbe , acum ca vad pozele tale imi pare rau ca am renuntat la cymbi .......
Felicitari :clap:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc fetele.
Eu sunt indragostita de Cymbi si vad ca incep sa ma pasioneze mai mult orhideele terestre.Insa inca le testez.
:wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc frumos.
Fixule ce sa fac daca Cymbi au facut cate 4-5 tije fiecare....Anul acesta chiar s-au intrecut fata de anii anteriori.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Elena nu.
Vara stau afara iar iarna intr-o camera neincalzita.In schimb ce am observat este ca in momentul in care ghiveciul este mai mic, infloresc mai des.
Probabil ca nu se mai pun pe dezvoltat radacini ci isi canalizeaza energia in tijele florale.Cel putin eu asa am observat la ale mele.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Din pacate da....Desi si eu am cateva la care desi nu am umblat, nu vor sa infloreasca si pace.
:(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sunt minunate Arselia!
Vezi, in timp ne atasam mai mult de tipurile de orhidee carora le descoperim secretul: tu cu cymbi, eu cu dendrobium, Cristian cu vanda, Doina cu cattleya si tot asa... :D
 

lelia

Well-Known Member
Numi gasesc cuvintele.......... :visator: minunate !!!!!
Felicitari !!! sa te bucuri de frumusetea lor ! :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc fetelor insa si voi aveti niste minunatii dupa care suspin si eu asa ca suntem chit.
:)
Sa va traiasca frumoasele si sa le mearga bine de tot!

Ioana din pacate inca nu am apucat sa ii caut denumirea insa revin cu detalii de indata ce reusesc.
 
Sus