Colectie sarselia

sarselia

Active Member
Moderator
Multumim frumos fetelor.Ne-a luat cumva prin surprindere insa ne doream....
Legat de orhidee nu stiu ce sa zic...eu am aici o florarie care mai aduce din cand in cand minunatii insa nici preturile nu sunt mici deloc.
Asa ca uneori desi vad minunatii nu mi le pot permite.... :(
 

mikiduzza

Member
da...cunosc sentimentul..din pacate... :(
eu si in baumax am fost si am vazut niste cambrii gigant la 120 lei... :eek:
dar din cand in cand mai meritam.. :) :fluierat:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Corect!
Normal ca meritam asa ca...... :rofl: :rofl:
Mai ales ca acum vine si ziua noastra a tuturor femeilor deci....
:wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ooo multumesc frumos fetelor.
Sper si eu sa fie totul bine.

Numai bine si multe flori frumoase si voua!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Felicitari inca o data, Arselia! Sa ai o sarcina usoara si sa fiti amandoi sanatosi, si tu si bebelusul. :hug:

Cimby e frumos, o culoare coniac superba!
 

mikiduzza

Member
si ce bogat a inflorit... :hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat:
in mijloc parca are niste ochisori... :)
e minunata arselia!!! :indragostit:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc frumos Miki.
:giggle: :rofl: :rofl: Intr-adevar parca ar avea ceva ochisori.Mai stii cine se uita la mine de acolo? :rofl:
 

puffy80

Member
Este nemaipomenit de frumoasa!!!! Superba!! Imi plac mult Ascocendele portocalii. Am si au un puisor, dar o sa mi se lungeasca urechile pana o vad inflorita.....Sa te bucuri de ea!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc tare frumos fetele!Sa stiti ca nici a mea ca planta in sine nu este extrem de mare.Vandele sunt mult mai mari si cresc parca mai repede decat Asco.Sau poate mi se pare mie.... :fluierat:
 

Camik

Active Member
Fetelor ,cum hraniti voi vandele?
O data pe luna ,asa cum scrie pe respectivul ingrasamant si cu doza intreaga dupa ce a fost inmuiata in apa inainte sau la fiecare udare dar cu o doza mult mai mica si o singura spalare cu apa curata ???
Multumesc anticipat de raspuns!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Camik eu nu am o regula anume....Cand imi aduc aminte le mai pun si ingrasamant.De regula iarna o fac mai rar- cam o data / luna in schimb vara cam o data la 2 saptamani.Insa daca cumva atunci cand le ud am si ingrasamantul in zona le mai pun si fara nicio regula anume.
 
Sus