Colectie sarselia

sarselia

Active Member
Moderator
Ba da este normal.Ele au nevoie de o diferenta de temperatura pentru a inflori.Sa fie insa atenta ca in momentul formarii bobocilor sa nu fie totusi prea frig si sa isi avorteze bobocii.
:wink:
Bafta mare!
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Multumesc frumos,Cristian.
Si tu si voi toti aveti plante frumoase pentru ca atunci cand exista pasiune si un strop de dragoste rezultatele nu pot fi decat pozitive.
:D
Cu placere.... :D Iubirea inseamna totul pe lumea asta. :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Elena nu stiu ce sa zic...Daca au fost obisnuite la acea temperatura ma gandesc ca nu ar fi o problema pentru ele.
Dar in orice caz atentie mare la variatiile de temperatura in momentul formarii bobocilor.Ori le tineti la caldura ori la racoare pentru ca orice mutare in acel moment poate fi fatala pentru ele.
Ma refer aici la bobocii care sunt extrem de sensibili.
Bafta mare!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Kati a spus:
Frumoase! :D
Dendro nobile ti-a inflorit atat de bogat? :eek: Superb!
Multumesc frumos!
Kati,din pacate Dendro nu a inflorit asa de bogat la mine.pe acesta l-am primit cadou.Ai mei Dendro Nobile sunt tare lenesi....
 

Kati

Active Member
Ma miram sa fi inflorit asa bogat. Se pare ca nicicum nu le putem oferi conditiile ideale :( doar olandezii reusesc :x
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc Cristian si sa le mearga bine si sa infloreasca frumos si ale tale!

Kati intr-adevar si eu am patit cu unele care au stat in geam ca si-au pierdut bobocii.Desi si in anii anteriori le-am tinut tot acolo.Probabil ca a fost mai frig afara sau nu imi explic.
In orice caz ma bucur mult ca au inflorit si cele care un inflorit ca de celelalte ma ocup eu. :evil: :evil:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Inca 2 inflorite si la mine:



iar pe aceasta am declarat-o cea mai harnica dintre toate.A inflorit pe 2 tije si pana si keiki-ul pe care il are a facut flori.

,
 
Sus