William Shakespeare 2000

nina77

Member
Multumesc! :D
Da, e foarte parfumat si floricios pe deasupra, pacat ca nu iese bine in poze culoarea lui deosebita.
 

nina77

Member
Ai dreptate Dea!Ce norocosi sunt cei cu gradini mari, eu deja am intrat in livada socrului meu cu trandafirii :rofl: Rade de mine si spune ca in curand nu o sa mai aiba loc de morcovi si patrunjel din cauza florilor mele :rofl:
 

geodezia

Well-Known Member
lasa ca se descurca .asa am vazut prin localitatile unde trec eu cu naveta ,oameni de la tara dar tin cu frumosul .in gradina de legume pe margine au tot felul de teahibrizi unul mai frumos ca altul .. si in mijloc vin legumele ..mai ales vara e frumos cind se ridica rosele si se umplu de flori si rosiile sau varza prin ei .. ai sa vezi Nina ca o sa ii placa socrului.. la cit mai multe minunatii
la mine anul trecut Ws arata asa
http://geodezia.sunphoto.ro/August_2011/44741634
e pus la umbra nu in plin soare ca sa nu se arda .. a fost primul an de inflorire ..acum il astept iar sa vad ce si cum
 

nina77

Member
Multumesc,la fel iti doresc si eu Geodezia! :D
Al meu e plantat in soare si nu se arde, sunt curioasa cum infloreste al tau la umbra.Eu asa l-am plantat pe Falstaff, anul trecut a facut cateva floricele doar, abia astept sa-l vad anul asta.
 

geodezia

Well-Known Member
rose

la mine marea majoritate au umbra dupaamiaza ca am casa pusa sub forma de L si gradina cu rose este intre laturile casei .am mai pus de asemenea rosele in solarul ala al meu .am renuntat la rosii si castraveti in el ca mi se terminau repede am lasat legumele in gradina mare si am pus rose .. cei c u flroile rosii si grena am pus mai in spatele lui iar cu flroile de culoare deschisa respectiv galben portocaliu mai in fata la soare .. .. .. in general cei cu culori inchise prind mai multa umbra .acum am pus munsteadul woods in plin soare .. de dimineata pina seara are soare ..am sa -l vad cum reactioneaza .. dar cu ploile astea se floscorotesc toti englezesti sunt pe jos .. teahibrizi rezista vad mai bine la ploii ..
 

nina77

Member
Multumesc frumos Lucia! :hug:, dar si in ograda ta cataratorii arata minunat.
Nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul, mai stii, poate chiar o sa ne vedem la un moment dat. :D
 

geodezia

Well-Known Member
rose

au inceput sa arate bine mai ales ca incerc sa fac tufa inalta sa nu ii las tufa joasa .. am sa incerc sa pun poze dar cu ploile astea s-u coflecit cam toti.dar e timp toata vara am multi imbobocitisi de frig stau acolo se chirces ..cum da o raza de soare se resfira
 
Sus