William Shakespeare 2000

michaela, cristina a comandat si primit deja 2 butasi din acest trandafir.
7 lire este cu putin sub 12 euro. La cei 7 lire care ii spui tu mai platesti transportul, ca sa nu spun ca nu iti livreaza nimeni din Anglia in Romania, sau daca livreaza transportul este scump. Am cercetat destul de mult problema mai ales ca l-am comandat impreuna si nu cred ca vreuna din noi vroia sa cumpere scump.

Dupa lupta , multi viteji se arata, in stilul pur romanesc " Stii... puteai sa il iei mai ieftin din punctul X" si mai mult de atat interventia ta tocmai in acest moment, este cu trimitere la mine, asa o consider. sa stii ca nu am pacalit-o pe Cristina, are atasata la colet factura originala cu preturile. Apoi, a agreat de la inceput pretul in mod benevol.

Interventia ta de acum este pur gratuita si rautacioasa. Stiu ca o sa iti sara multa lume in aparare, mai esti si moderator, dar nu ma feresc sa spun ca persoana ta nu imi place , iar eu nu ma insel la oameni cand e vorba de caracterul adevarat nu de cel care il afiseaza.

Acum poti sa ma banezi ca si asa mi-ai stricat seara.
 

v.cristina

Active Member
draga mirela nu trebuie sa te superi

asa cum am mai spus: eu sunt foarte multumita de trandafirasii primiti si-ti sunt recunoscatoare pt ca fara tine sigur nu ma induram sa-i achizitionez de una singura si culme , cu tine am reusit la un pret super bun adica am dat pe transportul de la bucuresti la brasov aproape atata cat am dat pe trandafiri plus drumul din strainatate ; asa ca inca odata multumesc!

cat despre Michaela sunt sigura ca nu a avut nici o intentie sa te denigreze ci a dorit doar sa-mi usureze cautare :oops: :oops:
 
Probabil. Oricum nu inteleg momentul ales pentru aceste afirmatii. Eu sunt o persoana directa, care cand ma deranjeaza ceva sau cineva spun si prefer sa mi se spuna in fata daca gresesc decat sa am prieteni care ma injunghie pe la spate. Aceasta a fost impresia mea, asta am spus.
 
D

dyayzh

Guest
Cum ai spus, e doar o impresie :wink: E bine in general sa nu ne jignim intre noi. Nu-ti place o persoana, o ocolesti. E ok sa fii directa, nu e ok sa arunci cu vorbele. Iar cand ai doar o impresie e bine sa citesti de 2 ori pana devine certitudine :wink:
 

michaela

Active Member
Draga MirelaLucia- impresia ta este total gresita/ Ma bucur ca totusi Cristina a inteles adevaratul meu mesaj, pentru asta multumesc Cristina!
in ceea ce priveste stilul tau direct nu uita ca aici suntem totusi o comunitate de oameni si firi diferite... si nu pot sa nu ma intreb daca esti pusa intr-o situatie cu adevarat delicata tot asa de directa si "intepata" esti?
Eu nu imi cer scuze pentru ca adevarul este ca interventia mea nu a fost deloc rautacioasa sau impunsa de ganduri ascunse si meschine... iar eu am achizitionat extrem de multe plante din Anglia. Si poate vor fi persoane interesate de anumite soiuri de trandafir puse in link pe viitor, eu m-am ajutat de foarte multe link-uri postate de membri in achizitionarea de plante.
Si nu inteleg cum poti spune despre mine ca nu-ti place persoana mea... cand nici nu ma cunosti???? :?
 

v.cristina

Active Member
eu rog ca acesta discutie sa se opreasca aici si sa revenim la subiectul topicului

orice alta postare legata de aceasta mica neintelegere o voi sterge :( :(
 

v.cristina

Active Member
ieri am reusit sa-i plantez in gradina ; cred ca am stat vreo ora numai sa ma gandesc care sunt cele mai bune locuri pt ei :oops: :oops:

astazi din pacate a venit vremea rea : ploua si este cam rece sper sa nu-i afectez ; sunt asa de curioasa daca or sa se prinda , am emotii :ros_unghii: :ros_unghii:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Sigur se vor prinde,eu nu am avut esecuri cu trandafirii cumparati.Esti o fericita ca ai asa ceva :D
 

sorina

Active Member
MirelaLucia a spus:
nu mai stiu unde am citit despre actes trandafir, cert este ca m-a cucerit.

http://images.google.ro/images?hl=ro&so ... CBIQsAQwAA

am inceput sa-l caut pe afara, caci la noi nu este si l-am gasit in mai multe pepiniere, printre care si una in Franta, la pretul de 12,5 euro/bucata TVA inclus. Daca comanzi minim 6 buc si esti la prima comanda, transportul pe teritoriul Franta a marfii este gratuit. Mie o sa mi-l comande vara mea si tot prin intermediul unei firme romanesti de coletarie externa o sa le aduc in tara.

Am aflat ca este un soi destul de rezistent, face flori mari, batute, rosu inchis, parfum puternic, inflorescenta succesiva.

Tu cu Shakespeare , eu am primit un trandafir Mozart
si ceva burasi care i-am pus la inradacinat http://www.gardendo.ro/img_prod/m_Rosa-Mozart732009-08-24.jpg
 

lelia

Well-Known Member
Trandafirul asta ...shakespeare,seamana foarte mult cu trandafirul meu ,prins din butas ,de la nasa mea ,e drept ca nu prea m-am intalnit cu el prin alte parti .Desi era neingrijit ,m-a fermecat culoarea dar mai ales parfumul ,e fooarte parfumat ,se simte de la distanta .



Mozartul lui Sorina ,l-am vazut in vara pe un gard ,mi-a atras privirea ca un magnet ,cred ca l-a prezentat Mirela06 ,pe aici pe undeva ...

Vivaldi ,seamana foarte tare ,cu un trandafir drag mie :



Cred ca sunt trandafiri deosebiti ,carora le sunt date nume cu rezonanta ,ei se gasec totusi... prin gradinile noastre :idea:
 

popescu gp

Well-Known Member
trandafiri

Vazand cele spuse pana acum, ca fost profesor de muzica ,actualmente pensionar tanar,vreau sa felicit pe iubitorii de muzica buna si sa-mi manifest nespusa mea bucurie pentru acesti iubitori ai muzicii
 

v.cristina

Active Member
si iata-l si le Willy al meu :


arata destul de bine , a crescut chiar frumos numai ca in momentul de fata este zgribulit din cauza frigului; la noi zici ca vine iarna :cry: :cry:

mai am unul, si mai micut, Willy junir, dar nu pot sa incarc poza
 
Sus