Weigela

oanaiulia

Member
Poate m-a cadorisiti pe mine .. :) eu mi am cumpărat 4 nana variegata de la yurta anul asta, si 2 din ele mi s au uscat..:( de-asta m-a tot chinui sa prind alți butasi. Ca sa crească toți odată.... Doar anul asta mi am amenajat gradinuta... Deci nu ma aștept la mari realizări.... Da măcar de nu se uscau...:(
 

elianna

Well-Known Member
Eu am Eva Rathke, rosie, care infloreste de doua ori. Anul trecut a avut 3 serii de inflorire :D
 

geodezia

Well-Known Member
si la mine aia rosie a facut de vreo 2 ori flori deci asa trebuie ce ma bucur mincao-ar mama pe ea
 

geodezia

Well-Known Member
Vist din cea galbena parca am vazut fie la diandia pe sunphoto fie la cornelia 79 tot pe sunphoto nu mai stiu exact unde da te poti uita si gaseti sigur
eu vreau una variegata
 

vist

Member
geodezia a spus:
Vist din cea galbena parca am vazut fie la diandia pe sunphoto fie la cornelia 79 tot pe sunphoto nu mai stiu exact unde da te poti uita si gaseti sigur
eu vreau una variegata
Nu e nici o problema...spune-mi cum si totul e OK.
 

geodezia

Well-Known Member
reclama mama comertului :tavalit:
ma bucur ca am putut sa iti fiu de ajutor
numai eu stiu cit am patimit uitindu-ma la weigela matusi peste gard ca de mi-a pus-o linga gard sa si creasca peste gard sa imi scoata ochii cit este de frumoasa
da si eu acum am si rosie si alba si roz si vreau si variegata na sa o vad daca mai tine pasul cu mine :tavalit: :tavalit: :tavalit:
 
Am si eu doua mititele, plantate anul acesta.


Habar n-am cum le cheama, la pepiniera de unde le-am luat nu aveau numele trecute.

Vai, dar ce are dianadia... vreau si eu de aia galbena, e superba!!
 

laural

Well-Known Member
Cu ce pret are Diana ? Ma faceti curioasa si dornica :mrgreen: ...eu de la servici nu pot intra pe Sunphoto :gandit:
 

geodezia

Well-Known Member
:hug: :hug:
ne place ne palce spatiu larg au unde sa se dezvolte mai ales ca vor creste mari mari
frumos frumos
 
Sus