Violete deosebite ai?

emeclau

Active Member
of course ca nu...imagineaza-ti ce caldura e afara :x
pierderi estimate : 35 %
probabil mai pierd 15 % dupa plantare
dar e ok, satisfacator! :mrgreen: ( cam fortat zambetul :rofl: )
 

marean

Active Member
Ooof,nasol ca ai pierdut atatea,sunt totusi multe :( ...mult noroc cu restul,sa se prinda toate si sa creasca urgent ca sa ai si frunze de vanzare :mrgreen: ( sper ca nu m-ai uitat cu o frunza din Deadly Sting,cand exista :wink: )
 

emeclau

Active Member
marean, e destul de bine, avand in vedere cat e de cald afara..totusi, eu sunt nevoita sa fac achizitii in perioada asta, pentru ca am cel mai mare succes la inradacinat frunze... :D
degeaba imi ajunge intreaga comanda ,daca nu mi se prinde nici o frunza, nu? :rofl:
marean, sigur ...am sa te anunt cand am, cel mai probabil la anu' in primavara, deocamdata am doar 2 pui ..si aia is ai mei :rusine: :)
 

marean

Active Member
No e bine si asa,bine zici,dar cand ma gandesc ca ai ramas fara aproape jumatate din plantutele dorite , stiu ca eu as suferii tare dupa ele ...
Nu e probleme,iti mai scrisesem eu si la album si vroiam sa fiu sigur ca nu uiti :mrgreen: ,imi place mult varietatea aia !Daca intre timp fac rost,iti spun atunci :wink: ,merci .
 

emeclau

Active Member
stii, marean, eu am primit un dus rece inainte..din 98 de frunze sa ramai cu 7..chiar imi venea sa plang, cand aruncam cu zecile de la o zi la alta...
asa ca, din vreo 200 de frunze, am ramas cu 137 de frunze...mi se pare de-a dreptul minunat...bine, au murit cateva varietati pe care mi le doream mult si pe care le pierd a 2-a oara...dar, nu ma las!
acuma incerc inca o comanda din State de violete wasp si bell si inca cateva bunatati...si gata, trebe sa ma opresc...ca am depasit bugetul destinat achizitiilor de mult :rofl: :rofl:
 

anca_brasov

Member
clau imi pare tare rau ca nu au rezistat toate planutzule tale drumului si caldurii...

credca te-ai suparat ...insa cu rabdare poate reusesti sa faci ceva cu cele ramase;
iti doresc multa bafta :oops:
 

marean

Active Member
No cand pui lucrurile asa,atunci e foarte bine,nu ai pierdut prea multe :wink: :mrgreen: !
Sa ai mult,mult ,mult spor la inmultit ! Pacat de cele pe care le vroiai mult , dar poate a treia oara e cu noroc :wink: !
Spor sa ai si cu mult temutele comenzi din State , stiu ca sunt achizitii scumpe si riscante de acolo,datorita taxelor,certidicatului fitosanitar si drumului foarte lung ...
 

emeclau

Active Member
astea , ultimele, erau din Canada, dar de la alta doamna, decat cea din primavara :D :D ma gandesc eu, ca daca au rezistat din Canada pana aici, ajung si din State
Anca, mersi de vorbele bune
mai astea cu pierderile, is ,asa...incercari, sa am timp sa ma gandesc daca intru in hora sau nu...eu si Harap-Alb :rofl:
daca veniti la mine in casa, innebuniti...numai violete peste tot
chiar mai inainte a fost o vecina pe la noi si s-a luat de cap....ce fac cu atatea??? :rofl: :rofl: :aoleu:
fiecare cu pasaricile lui :)
 

emeclau

Active Member
ia,sa vedeti despre ce vorbesc :D


paharele in care le-am plantat sunt din cele de tuica, de unica folosinta, parca de 20 ml :)
asta e ca in bancu' cu " Aveti morcovi mici mici mici?" :rofl:
 
Sus