Violete deosebite ai?

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sica,draguta si saritoare ca intotdeauna.Saru'mina.Te anunt imediat ce studiez.Multumesc mult de tot.
 

roxy

Member
o intrebare: cum au reusit sa va infloreasca violetele asa repede? le am si eu prinse din frunze cam de 4 luni dar sunt mici, mici. una abia acum a reusit sa iasa (aici cred ca e vina mea caci am plantat-o prea adanc )
 

sicamin

Member
Roxi si eu am violete de 7-8 luni si cresc asa de incet ca nu stiu ce sa le mai fac. Abia 2 din 10 pui parca incep sa faca boboci.
 

angela draganoiu

Active Member
Gabiuta abia acum am citit mesajul tau. pot sa-ti ofer eu o violeta alba "creata si una "tarcata", asa le-am primit si nu stiu cum sint. daca le vrei da un semnal si vineeeeee.
am uitat sa spun ca sint puiuti.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multumesc din inima.Cu asa ajutoare miine-poimiine ma trezesc cu o intreaga colectie :oops:
Oare o sa ma reprofilez??????????????? :wink:
 

emeclau

Active Member
am postat aici, sa nu deschid un topic nou
Cornelia, am vazut albumul tau..sunt frumoase violetele!
dar ma asteptam sa ai mai multe, ce s-a intamplat?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eme pai in albumele de acolo sunt doar cele care au inflorit in ultimii 2 ani. Dar am o droaie de pui care abia acum se pregatesc sa infloreasca. Stii cum sunt, unii mai harnicuti, altii mai putin. Am avut probleme cu tripsii, d-asta a mers mai greu. Acum s-au vindecat dragalasele si multe au boboci pe sub frunze. Erai curioasa sa afli ... ce anume?
 

emeclau

Active Member
o lista cu varietati...ceva...nu deschidem topic, sa stim cine ce violete are?
poate imi doresc ceva, dar de unde sa stiu cine ce are :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Imi pare rau Dana, nu am timp sa ma ocup de el. Sunt inca ocupata la serviciu. Foarte multe nici n-ar fi de vanzare pentru ca sunt in recuperare cu colectia (tripsi).
 

emeclau

Active Member
mi-a ajuns si mie coletul cu frunze din afara, pentru care tare mult m-am stresat, azi e a 11 -a zi de cand sunt pe drum :(
vroiam sa va spun , ca , printre frunzele primite erau si cateva varietati care fac parte din grupa micro-mini: imaginati-va o frunzuca cat unghia de la degetul aratator!
am sa incerc sa fac si poze in week-end, sa vedeti si voi!
mi s-a parut ceva fantastic, incerc sa imi imaginez, daca cumva se prind, cum o sa separ puii de frunza mama?
ma duc cu ei la ceasornicar :rofl: :rofl:
 
Sus