Violete deosebite ai?

cornelia

Fondator
Membru staff
Sunt doua variante:
- fie ai rabdare si faci o comanda mai mare de frunze de violete cand or sa fie mai multe in oferta si atunci vor fi contra cost (preturile sunt oricum modice)
- fie iti trimit aceste frunze la schimb. Nu stiu ce ai, un album ti-ai facut?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Multumesc, m-am uitat. Avem colectii foarte diferite. Nu vreau nimic la schimb. Dar poate vrei tu si altfel de violete. Spune-mi ce altceva te-ar interesa.
 

vciupa

Member
Multumesc.
Eu am comandat in Cehia 27 de frunze de violete.
Trebuie sa ajunga.
Si cand se vor face mari o sa dau si eu.
Mie imi plac cel mai mult gloxiniile.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu cred ca am cumparat de la toti furnizorii posibili. O sera mi-ar mai trebui. :wink:

Gloxinii nu mai am, le-am dat pe toate.
 

vciupa

Member
Am primit coletul cu frunze de violete pe care l-am comandat in Cehia.
Sper sa reusesc sa le fac frumoase si sa va dau si voua, prietenelor mele de pe forum.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pana atunci va trece cel putin 1 an. Asa ca nu va grabiti cu planurile de schimburi. :wink: Sa ai grija cu ele peste iarna. Daca le prinde iarna mici o sa vezi ca cele mai sensibile mor (nu vreau sa-ti stric elanul, dar cam asa stau lucrurile).
 

simona2

Member
vciupa a spus:
Am primit coletul cu frunze de violete pe care l-am comandat in Cehia.
Sper sa reusesc sa le fac frumoase si sa va dau si voua, prietenelor mele de pe forum.
In cate zile l-ai primit ? ( din momentul in care ai facut plata )
 

simonac

Member
cornelia anunta-ma si pe mine te rog atunci cand scoti la vanzare frunze de violete si chiar si alte plantute
multumesc mult
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Doamnelor cu violete:cred ca am si eu "crimson ice".Parca asa se numeste!Are frunza creata nu?Am oprit si eu o frunza cind a fost intilnirea de la mine si acum a ajuns sa faca floricele.
Sunt foarte mindra!!
Mai ales ca eu care am numai 8 ghivece cu ele(la citeva nici nu stiu ce flori fac :oops: :oops: :oops: )rusine sa-mi fie!!!! :wink: au ajuns sa-mi placa tare mult cind sunt inflorite :rofl:
Asa ca daca aveti vreo frunza alba si una grena parca mi-as inbogati cu inca doua numarul lor :D :rofl: :D .
 
Sus